Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – szczególnie § 9 ust. 3 pkt. 3 b) * oraz § 18. 1.** – w naszej świątyni parafialnej w jednej Mszy świętej może jednocześnie uczestniczyć 59 osób. Jednak należy pamiętać o obowiązkowym zakrywaniu ust i nosa. Obowiązek ten dotyczy wszystkich wiernych przebywających w świątyniach (poza momentem przyjęcia Komunii św.), liturgicznej służby ołtarza oraz pracowników kościelnych. Zwolnione są osoby, które mają trudności w oddychaniu.

Bardzo prosimy, abyśmy w duchu odpowiedzialności za siebie i innych sumiennie przestrzegali tych wytycznych. Jednocześnie przypominamy, że nadal obowiązuje i trwa dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych (udzielona 13 marca 2020 r., przedłużona do odwołania w dniu 25 marca 2020 r.) przez abp. Adama Szala, Metropolitę Przemyskiego. Dlatego tym, którzy z różnych powodów chcą nadal pozostać w domu, przypominamy o ciągłej internetowej transmisji na żywo z naszego kościoła dostępnej w serwisie YouTube – TUTAJ.


9 ust. 3 pkt. 3 b) od dnia 20 kwietnia 2020 r.:
w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego znajdował się 1 uczestnik na 15 m2 powierzchni tego budynku, oprócz osób sprawujących kult religijny,
– na cmentarzu znajdowało się nie więcej niż 50 uczestników podczas jednego pogrzebu, oprócz osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.

** § 18. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki albo kasku ochronnego, ust i nosa:
2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym:
a) na drogach i placach, na terenie cmentarzy, parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych,
ogrodów zabytkowych, plaż, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,
b) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania,
opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny.