1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. O godz. o godz. 17:00 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – adoruje Róża Miłosierdzia Bożego. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Z tyłu kościoła znajdują się skarbonki Caritas, które możemy wykorzystać do praktykowania jałmużny. Skarbonki będziemy składać w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Wielkanocy. Jako jałmużnę możemy również zakupić słoiczki z miodem w cenie 10 zł. oraz paschaliki w cenie 8 zł. Paschaliki na wzór świecy wigilijnej zapalamy podczas śniadania wielkanocnego jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Ofiary za miód i paschaliki składamy do puszki Caritas z tyłu kościoła.

2. W poniedziałek przeżywać będziemy Święto Katedry św. Piotra Apostoła, w modlitwie będziemy pamiętać o Ojcu świętym. Tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Józefa.

4. W piątek o godz. 9:00 będzie Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej, o godz. 17:15 kolejna Droga Krzyżowa dla dorosłych. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji. O godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym – adoruje Matki Bożej Niepokalanej.

6. Przypominamy, że od 8 marca w naszej parafii rozpoczniemy katechizację przedmałżeńską dla młodzieży. Spotkania dla narzeczonych będą trwały trzy tygodnie a odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w kościele w sali nad zakrystią o godz. 19:00.

7. Przypomnijmy sobie obowiązujące nas Przykazania Kościelne:
♦ W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.
♦ Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.
♦ Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.
♦ Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych a w okresie Wielkiego Postu, powstrzymywać się od udziału w zabawach.
♦ Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła.

8. W poprzednią niedzielę składka na potrzeby naszej parafii wyniosła 4430, 00 złotych. Serdecznie dziękujemy za troskę o parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego została przyjęta Adrianna MARKANICZ – rodzicom i dziecku życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Stanisław GIL – ul. Kramarza 13. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia : „Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”