1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie, przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na ten cel.

Zachęcamy także by zakupić świece Caritas, które są wyłożone z tyłu kościoła oraz w zakrystii nabyć opłatki. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Również dzisiaj w dolnym kościele o godz. 15:00 będzie spotkanie ze świętym Mikołajem biskupem. Rodziców i opiekunów informujemy, że biuro św. Mikołaja jest czynne przez cały dzień w zakrystii naszego kościoła.

O godz. 17: 15 będzie nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża Matki Bożej Bolesnej.

Zapraszamy na piękne Msze św. roratnie, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o godz. 18:00. Zachęcamy także, by przystąpić do spowiedzi przed świętami. Ponieważ ze względu na epidemię nie będzie organizowana spowiedź zbiorowa, prosimy o korzystanie ze spowiedzi już teraz i nie odkładanie jej na ostatnią chwilę.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu w liturgii będziemy wspominać św. Mikołaja, spotkanie ze św. Mikołajem dla lektorów, ministrantów i kandydatów, Dziewczęcej Służby Maryjnej, RAM oraz scholii będzie po Mszy św. wieczornej. Od bardzo popularnego świętego uczmy się postawy dobroci i hojności.

3. We wtorek w liturgii będziemy wspominać św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

4. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Na Mszy świętej o godz. 18:00 będzie uroczyste złożenie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć modlitwę za poczęte dzieci, prosimy by podpisali deklaracje znajdujące się na stoliku z tyłu kościoła i złożyli je w środę na Mszy świętej wieczornej.

Podczas Mszy św. wieczornej będzie także przyjęcie nowych dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Jackowej. Na nowennie odmówimy Akt Zawierzenia św. Józefowi z racji zakończenia Roku św. Józefa. O godz. 12:00 jest „Godzina Łaski dla Całego Świata”, zachęcamy do modlitewnego czuwania podczas tej godziny i wypraszania sobie łask za pośrednictwem Maryi.

5. W piątek o godz. 18:00 w domu rekolekcyjnym „Dobrego Pasterza” przy parafii pw. Świętej Trójcy rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 będzie Msza św. z udziałem dzieci z klasy III „A” a o godz. 11:30 III „B” i dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 6 przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej i ich rodziców.

Także w przyszłą niedzielę o godz. 14:00 będzie dodatkowa Msza święta dla Duszpasterstwa Niepełnosprawnych a o godz. 17:30 uroczyste nieszpory adwentowe.

Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W miesiącu listopadzie 33. parafian przez złożenie ofiary w kopercie lub wpłatę na konto złożyło 2280, 00 złotych, 8. parafian złożyło 1000, 00 złotych na piąty żyrandol, który został w całości spłacony. Do spłaty pozostał szósty – ostatni. Wszystkim serdecznie dziękujemy za materialną troskę o naszą parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszego tygodnika parafialnego „PATRON” oraz słuchania archidiecezjalnego Radia FARA i korzystania z jego transmisji. W dniach 9-11 grudnia zapraszamy zwłaszcza osoby starsze i chore do korzystania z rekolekcji radiowych. O godz. 17:30 będzie Msza święta z kazaniem a o godz. 20:15 wspólna modlitwa różańcowa.

Słowo życia: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki”

POBIERANIE