1. Dziś w naszej parafii we współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Rycerskim i Szpitalnym Zakonem św. Łazarza z Jerozolimy świętujemy dzień świętego Franciszka pod hasłem: „Dowody miłości do wody”. Po każdej Mszy świętej zapraszamy na degustację zdrowych soków z naturalnych sadów oraz na prezentację Związku Pszczelarzy Ziemi Przemyskiej. Od godz. 13:00 zapraszamy dzieci, wraz z rodzicami, na zabawę do dolnego kościoła.
 
2. Także dzisiaj o godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe połączone ze zmianą tajemnic różańcowych – adoruje Róża św. Franciszka. Będziemy modlić się za Ojca Świętego w dniu Jego imienin.
 
3. Od dzisiejszej niedzieli u OO. Reformatów będą odprawiane niedzielne Msze święte dla studentów i środowiska akademickiego o godz. 13:30.
 
4. Z radością informujemy, że nasz parafianin Maksymilian Kuc został przyjęty do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w drodze do kapłaństwa.
 
5. W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Faustyny Kowalskiej, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.
 
6. W poniedziałek w parafii pw. Świętej Trójcy rozpocznie się katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:15 na plebanii przy ul. Klasztornej 1.
 
7. W środę w liturgii wspominamy Matkę Bożą Różańcową, podczas nabożeństwa różańcowego będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
 
8. W piątek o godz. 18:00 w domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza przy parafii pw. Świętej Trójcy odbędą się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które zapraszamy.
 
9. W najbliższą sobotę Ks. abp Adam Szal zaprasza wszystkich członków Róż Różańcowych z dekanatu Przemyśl I, II i III na pielgrzymkę do archikatedry pod hasłem: „Różaniec lekarstwem dla uleczenia otwartych ran zadanych Kościołowi”. W ramach pielgrzymki będzie katecheza formacyjna, modlitwa różańcowa z rozważaniami i Msza święta. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9:30.
 
10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, o przeprowadzenie kwesty proszony jest Ruch Apostolstwa Młodzieży, natomiast składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 
11. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 będzie Msza św. z udziałem dzieci z klas trzecich i ich rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz wręczenie dzieciom różańców.
 
12. W niedzielę odbędzie się także Archidiecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do archikatedry rozpoczynająca nowy rok duszpasterski – szczegóły na plakacie.
 
13. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta dla wszystkich podopiecznych z rodzicami tworzących Duszpasterstwo Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Po Mszy świętej będzie spotkanie w dolnym kościele.
 
14. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu nad projektami w Budżecie Obywatelskim Miasta Przemyśla i wsparcia projektów osiedlowych Kazanowa – szczegóły na stronie internetowej parafii.
 
Słowo życia: „Ten właśnie kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła”.