1. Przeżywając Dzień Papieski zachęcamy do studiowania nauczania papieskiego, które mimo upływu lat jest stale aktualne, przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Warto powrócić do listu pasterskiego Konferencji Episkopatu Polski zapowiadającego obchody XX Dnia Papieskiego.

2. Dzisiaj, jak i przez cały tydzień o godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Grafik adoracji róż różańcowych i wspólnot parafialnych można znaleźć klikając TUTAJ.

3. W poniedziałek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Osoby chore lub starsze mogą łączyć się duchowo i modlitewnie w tym czasie z naszą świątynią poprzez stałą transmisję internetową.

4. We wtorek w liturgii wspominamy bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

5. W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej, będziemy modlić się za nauczycieli. Podczas nabożeństwa różańcowego będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

6. W czwartek w liturgii wspominamy św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

7. W piątek przypada wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, zatem będziemy się modlić za naszego ks. abp seniora Józefa Michalika z racji rocznicy jego święceń biskupich.

8. W sobotę w liturgii wspominamy św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

9. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny, obchodzony będzie pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”, składka mszalna przeznaczona będzie na misje. Papież Franciszek napisał specjalny orędzie, z którym można się zapoznać klikając TUTAJ. W niedzielę przypada także święto św. Łukasza Ewangelisty. Na nabożeństwie różańcowym o godz. 17:15 będziemy modlić się za misje oraz Służbę Zdrowia, której patronuje św. Łukasz. W przyszłą niedzielę będzie także liczenie wiernych do kościelnej statystyki.

10. Z tyłu naszego kościoła wyłożone są kartki wypominkowe na listopad. Na kartkach znajdują się podane daty, które oznaczają dzień czytania imion zmarłych. Czytelnie wypisane kartki prosimy składać do skrzynki w zakrystii. W listopadzie po Mszach świętych wieczornych będzie codziennie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych wspominanych w wypominkach, za zmarłych zostaną także odprawione Msze święte we wszystkie piątki listopada o godz. 18:00.

11. Stowarzyszenie „Słoneczny Patrol” w ramach programu „Czyste Powietrze” zaprasza na spotkanie informacyjne dla mieszkańców na temat odnawialnych źródeł energii, szczególnie paneli fotowoltaicznych produkujących prąd ze słońca. Spotkanie odbędzie się 19 października o godz. 18:00 w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 30.

12. W związku z rozszerzającą się epidemią i nowymi przepisami dotyczącymi zachowań w miejscach publicznych prosimy o przestrzeganie zasady noszenia maseczek w kościele.

13. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Maksymilian ŁASKARZEWSKI i Hanna SZAREK – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Leszek RYZNER – ul. Prądzyńskiego 46 i Kamil WALICKI – ul. Paderewskiego 20. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych”.