1. W związku z nasilającą się pandemią w Polsce i wprowadzeniem nowych obostrzeń, dotyczących także uczestnictwa wiernych w nabożeństwach i Mszach świętych, odprawianych w kościołach i kaplicach, 16 października ks. Abp Adam Szal wydał Dekret, w którym udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej, począwszy od dzisiejszej niedzieli 18 października osobom przebywających w strefach „żółtej” i „czerwonej” w okresie ich obowiązywania. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca szczególnie do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe w Radiu FARA oraz za pośrednictwem lokalnych i ogólnopolskich rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych. Zachęcamy, aby korzystać także z transmisji internetowej z naszej świątyni. W kościołach i kaplicach należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich obowiązujących zasad reżimu sanitarnego i nosić maseczki lub przyłbice zakrywających nos i usta. Cały Dekret dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii.

2. W rozpoczętym dziś Tygodniu Misyjnym obchodzonym pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”, będziemy modlić się za misjonarzy i kraje misyjne, na misje przekażemy także dzisiejszą składkę. Papież Franciszek napisał specjalny orędzie, z którym można się zapoznać klikając TUTAJ. Módlmy się również w intencji Służby Zdrowia, której patronuje święty Łukasz oraz o ustanie epidemii. W tych intencjach ofiarujemy dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15.

3. W poniedziałek w liturgii wspominamy bł. ks. Jerzego Popiełuszko i przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

4. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jana Kantego, prezbitera.

5. W środę podczas nabożeństwa różańcowego odprawimy Nowennę do Matki Bożej Łaskawej.

6. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.

7. W sobotę w liturgii wspominamy bł. ks. Jana Balickiego, zachęcamy do włączenia się w Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana, by modlitwą wspierać powołanych oraz wypraszać nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Z tyłu naszego kościoła znajdują się stosowne deklaracje.

8. W przyszłą niedzielę pamiętajmy o zmianie czasu na zimowy.

9. Przypominamy, że z tyłu naszego kościoła wyłożone są kartki wypominkowe na listopad. Na kartkach znajdują się podane daty, które oznaczają dzień czytania imion zmarłych. Czytelnie wypisane kartki prosimy składać do skrzynki w zakrystii. W listopadzie po Mszach świętych wieczornych będzie codziennie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych wspominanych w wypominkach, za zmarłych zostaną także odprawione Msze święte we wszystkie piątki listopada o godz. 18:00.

10. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 4950, 00 zł. na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za materialną troskę o parafię i kościół.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Mieczysław FLISAK – ul. Opalińskiego 19a, Janusz BURY – ul. Opalińskiego 11 i Maria ZAJDEL – ul. Opalińskiego 13. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”.