1. Dzisiejszą trzecią niedzielą wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Biblijny, który przeżyjemy pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Zachęcamy do Narodowego Czytania Pisma Świętego, a szczególnie wspólnotowej lektury Ewangelii według św. Łukasza.

Dziś rozpoczyna się także maryjny miesiąc maj. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych i modlitwy do Matki Bożej przez śpiewanie Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17:30. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki za udział w „majówkach”.

W gazetce „PATRON”, w gablotce oraz w Internecie znajduje się plan adoracji na cały maj dla Róż Różańcowych i grup apostolskich.

Codziennie o godz. 19:00 na osiedlu można śpiewać Litanię Loretańską przy kapliczce.

Dziś nabożeństwo majowe będzie o godz. 17:00 połączone z odmówieniem różańca i zmianą tajemnic – adoruje Róża św. Józefa.

Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy i tworzące się Centrum Hospicyjno–Opiekuńcze „Betania”.

2. W poniedziałek będziemy w liturgii wspominać św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu będziemy modlić się w intencji ks. bp. Krzysztofa Chudzio z racji rocznicy jego święceń biskupich.

Poniedziałek jest Dniem Flagi RP, prosimy, aby narodowymi flagami przyozdobić nasze domy, co będzie znakiem miłości do Ojczyzny i patriotyzmu. O godz. 9:00 w Rynku Starego Miasta będzie uroczyste podniesienie flagi, śpiew pieśni patriotycznych i start rajdu rowerowego.

3. We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele odprawione będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. W Archikatedrze o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, po niej będą uroczystości na Wzgórzu Zamkowym upamiętniające Konstytucję 3 Maja. O godz. 11:00 będzie Msza św. odpustowa na Kmieciach.

4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Floriana – męczennika, podczas nabożeństwa majowego będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Po modlitwie będzie spotkanie Akcji Katolickiej.

W środę i czwartek będą kolejne próby dla dzieci przed Pierwszą Komunia świętą.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek w święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu podczas nabożeństwa majowego odmówimy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa jako modlitwę o powołania. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy całą Liturgiczną Służbę Ołtarza.

6. W piątek w święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba w godzinach południowych odwiedzimy chorych, w godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi – obowiązkowo dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy Komunii świętej. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – podczas nabożeństwa adoruje Róża Bożego Miłosierdzia. Prowadzenie wieczornej adoracji w godz. 20:00-21:00 podejmą członkowie Rady Parafialnej.

7. W pierwszą sobotę o godz. 17:15 będzie medytacja maryjna, po nabożeństwie majowym i Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa – podczas modlitwy różańcowej adoruje Róża św. Anny.

Także w sobotę o godz. 16:30 będzie spowiedź dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej, ich rodziców, chrzestnych i krewnych.

W sobotę u OO. Franciszkanów odbędzie się także kolejny „Męski Różaniec” połączony z poświęceniem figury Matki Bożej Fatimskiej, wprowadzeniem relikwii dzieci fatimskich: św. Franciszka i Hiacynty i pielgrzymką do Kalwarii Pacławskiej. Wydarzenie będzie miało charakter rodzinny – szczegóły w Internecie i w gablotce.

8. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego, w parafii będziemy promować Dzieło Pomocy Powołaniom im. bł. ks. Jana Balickiego oraz modlić się za solenizanta ks. bp. Stanisława Jamrozka.

W przyszłą niedzielę odśpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6:30, zapraszamy także na nabożeństwo majowe o godz. 17:30.

Informujemy, że w następną niedzielę o godz. 11:30 będzie uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci. W celu uniknięcia tłoku prosimy mniej zainteresowanych Pierwszą Komunią o wybranie innej Mszy św. niedzielnej. Przypominamy też, że fotografowanie i filmowanie uroczystości jest możliwe tylko przez tych, którzy mają stosowne certyfikaty Kurii Metropolitalnej.

W niedzielę składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W parafii pw. św. Stanisława, biskupa i męczennika w Lipowicy będzie uroczystość odpustowa z główną Mszą świętą o godz. 12:30.

9. Ruch Apostolstwa Młodzieży rozpoczyna zapisy na „Wakacje z Bogiem – Rekolekcje RAM” dla dzieci i młodzieży. Zapisy odbywają się w Biurze RAM przy ul. Fredry 5 oraz przez Internet. Zapraszamy dzieci i młodzież do skorzystania ze sprawdzonej i ciekawej formy wypoczynku wakacyjnego z Bogiem – szczegóły w Internecie.

10. Duszpasterstwo Odnowy w Duchu Świętym i Duszpasterstwo Rodzin zapraszają małżonków na warsztaty pt.: „Kochajmy od nowa”. Warsztaty odbędą się 14 maja w domu katolickim „ROMA” – szczegóły w Internecie.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Maria ZAMŁYŃSKA – ul. Paderewskiego 12. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”