1. Dziś o godz. 17:00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – adoruje Róża św. Jana Pawła II.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek na godz. 17:00 prosimy klasy szóste na spotkanie formacyjne do sakramentu bierzmowania, we wtorek na godz. 17:00 prosimy klasy siódme a w środę na godz. 17:00 klasy ósme.

3. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Józefa.

4. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Będziemy modlić się o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. W tym dniu jest dobra okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – deklaracje znajdują się z tyłu kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek o godz. 9:00 będzie Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej. Na prośbę Ojca św. Franciszka i w łączności z papieżem o godz. 17:00 przed Jezusem Eucharystycznym odmówimy Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, odmówmy także część różańca świętego w intencji pokoju na Ukrainie, polecając ofiary tragicznej wojny i ich rodziny oraz odprawimy Drogę Krzyżową.

Także w piątek o godz. 14:00 będzie ciekawe spotkanie w Wyższym Seminarium Duchownym z kard. Gerhardem Ludwikiem MÜLLEREM, byłym prefektem Kongregacji Nauki Wiary, który wygłosi referat pt. „Kapłaństwo w Kościele”.

Natomiast na stadionie „CZUWAJ” Stowarzyszenie „Nigdy więcej wojny” zorganizowało mecz piłki nożnej ze zbiórką pieniędzy na dzieci niepełnosprawne na Ukrainie. Rozpoczęcie meczu o godz. 17:00

5. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Dobrego Łotra – patrona naszej Archidiecezji.

6. W najbliższą niedzielę o godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – adoruje Róża św. Piotra i Pawła. Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na letni.

7. Zwracamy się w uprzejmą prośbą do osób dorosłych, którzy chcieliby pomóc i pełnić dyżur opiekuńczy nad uchodźcami przebywającymi tymczasowo w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 na Kazanowie. Chętni do pomocy proszeni są o zgłoszenie się do dyrekcji szkoły.

8. W ostatnią niedzielę składka na potrzeby naszej parafii wyniosła 5080, 00 złotych. W poprzednim tygodniu kolejnych 16. parafian złożyło 1200,00 zł. na spłatę mebli do zakrystii, na dzień dzisiejszy zebraliśmy ponad 17% całości. Serdecznie dziękujemy za troskę o parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

9. Rozpoczynamy nabór mężczyzn, którzy chcieliby podjąć straż przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chętnych panów prosimy o zapisanie się w zakrystii z podaniem numeru telefonu. Za organizację Straży Grobowej odpowiada parafianin Kamil Stachura.

10. W dniu 23 kwietnia w Jarosławiu odbędzie się kolejne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej (SMAP). Na to spotkanie zaproszona jest młodzież w wieku od 14 lat wzwyż. W programie pełna radości integracja z rówieśnikami z całej Archidiecezji, koncerty, spotkania w grupach, rozmowy, spotkania ze świadkami wiary, możliwość indywidualnych rozmów nt. życia i rozeznawania powołania, Eucharystia, nabożeństwo. Termin zapisów upływa 31 marca. Koszt 80 złotych. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej parafii.

11. Z tyłu kościoła wyłożone są kartki z planem Misji Parafialnych. Prosimy, aby wspomniany plan zabrać dla siebie oraz dla swoich sąsiadów, którzy nie zawsze chodzą do kościoła i zaprosić ich na misje.

12. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Irena ANDRUSIEWICZ – ul. Orkana 8. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”

POBIERANIE