1. Dzisiaj i przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17:15.

2. W poniedziałek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W środę w liturgii obchodzimy święto św. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, na nabożeństwie różańcowym będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej.

4. W sobotę będzie ostatnie w tym roku październikowe nabożeństwo różańcowe.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża Miłosierdzia Bożego. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

6. W przyszły poniedziałek będziemy przeżywać dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. W związku z pandemią Covid-19 przez cały listopad bez wyjątków, możliwe będzie zyskiwania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych. Warunki odpustu:
♦ wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego,
♦ stan łaski uświęcającej (spowiedź święta),
♦ przyjęcie Komunii św.
♦ pobożne nawiedzenia cmentarza,
♦ odmówienie na cmentarzu modlitw: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca świętego. Spowiedź sakramentalna wystarczy do zyskania wielu odpustów. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte. Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np.: Różaniec lub Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu) i wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty celem zyskiwania odpustów, wypisywania kartek wypominkowych oraz do troski o groby najbliższych, co będzie także znakiem naszej miłości do zmarłych.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza osoby z terenu miasta Przemyśla do podjęcia funkcji rodziny zastępczej – szczegółowe informacje na plakacie.

8. Dyrektor Wojewódzkiego Biura Spisowego w Rzeszowie prosi wszystkich rolników aby dokonali obowiązkowego Powszechnego Spisu Rolnego, który trwa do 30 listopada. Spis odbywa się przez Internet lub poprzez wywiad telefoniczny. Pracę w terenie rozpoczęli również rachmistrze spisowi z zachowaniem wymogów sanitarnych. Dla rolników, którzy nie mają możliwości spisać się samodzielnie został uruchomiony punkt spisowy w Gminnym Biurze Spisowym.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Józef PIECZKO – ul. Pułaskiego 33. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.