1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę w roku kościelnym, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata i przyjmujemy Go jako Pana naszych serc, rodzin i całej Ojczyzny. O godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

2. W poniedziałek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W celu zapewnienia ciągłości w modlitwie adoracyjnej prosimy członków Róż Różańcowych i grup apostolskich – w miarę możliwości – do podjęcia tzw. dyżuru modlitewnego w wyznaczonych godzinach. Plan dyżurów podajemy na naszej stronie internetowej (TUTAJ), a także w gazetce parafialnej „PATRON” i w gablotce. Równomierne rozłożenie osób modlących się podczas poniedziałkowej adoracji zapewniłoby również opiekę nad otwartym kościołem.

3. W środę po Mszy św. wieczornej będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej połączona z wypominkami – adoruje Róża Matki Bożej Bolesnej.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent. Jest to szczególny czas oczekiwania na powtórne przyjście Zbawiciela oraz czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Adwent rozpocznie w Kościele nowy rok przeżywany pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci szkolne i młodzież już dziś zapraszamy do przychodzenia na Roraty, które będą odprawiane codziennie (oprócz niedziel) o godz. 18:00. Dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej będą przygotowane lampiony do świecenia. Prosimy dzieci i dorosłych o przyniesienie swoich lampionów ponieważ trzymane w rękach światło, wyraża czuwanie adwentowe. Dzieci będą także codziennie losować figurki: Matki Bożej i św. Józefa, które zabiorą na jeden dzień do domu. Prosimy aby dzieci losujące figurki przynosiły zapisane dobre uczynki na przygotowanych serduszkach i innych ozdobach. Tradycyjnie dobrymi uczynkami dzieci, przyozdobimy choinkę przy szopce.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 17:30 rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Niepokalanej. W ramach nowenny w dni powszednie na wieczornych Mszach świętych będą specjalne nabożeństwa maryjne.

6. Zachęcamy do nabywania świec Caritas, które zapalamy przy wieczerzy wigilijnej. Świece znajdują się z tyłu kościoła – minimalna kwota 6 zł.

7. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Lesław MAZUR – ul. Kochanowskiego 63B i Maria ROSÓŁ – ul. Opalińskiego 19. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Króluj nam Chryste – zawsze i wszędzie”.