1. Przeżywamy dziś czwartą i ostatnią niedzielę Adwentu, o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory adwentowe.

2. W poniedziałek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

W ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w poniedziałek zostanie zorganizowana specjalna spowiedź dla kandydatów. Na godz. 16:00 prosimy klasy szóste, na godz. 16:30 klasy siódme i na godz. 17:00 klasy ósme. Prosimy przynieść indeksy.

3. W środę na godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Piotra i Pawła. Po nabożeństwie będzie dekorowanie choinek oraz budowa szopki, bardzo prosimy młodzież RAM-u i Domowy Kościół o pomoc.

4. W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty.

5. W piątek o godz. 7:00 będzie Msza św. i ostatnia nowenna do Dzieciątka Jezus, nie będzie Mszy św. o godz. 18:00. W piątek będziemy modlić się za ks. abp. Adama Szala z racji imienin i rocznicy święceń biskupich. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Do stołu wigilijnego nie podajemy napojów alkoholowych. W zakrystii można nabyć opłatki a z tyłu kościoła ostatnie świece Caritas i sianko na stół wigilijny.

6. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą św. zwaną Pasterką, którą odprawimy o godz. 22:00 i drugą o północy. Z racji Pasterek nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00, pozostałe Msze święte odprawione będą wg porządku niedzielnego. W Boże Narodzenie, które jest Świętem Życia zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, deklaracje znajdują się z tyłu kościoła.

7. W przyszłą niedzielę i drugi dzień Bożego Narodzenia przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i modlić się za nasze rodziny, zwłaszcza zagrożone rozbiciem. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Dom Księży Emerytów w Korczynie.

8. Wzorem poprzedniego roku we wtorek 28 grudnia rozpoczniemy tegoroczne kolędowanie i wiernych będziemy zapraszać do kościoła. W gablotce przed kościołem i w Internecie znajduje się plan kolędy.

9. 10 stycznia w parafii pw. MNP Nieustającej Pomocy (Błonie) rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych i będą głoszone w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00 w kościele.

10. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę kwotę 4490, 00 zł. na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy – „Bóg zapłać”.

11. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Czesław RYZNER – ul. Boruty – Spiechowicza 6, Paweł STARZAK – ul. Żwirki i Wigury 44, Waldemar SŁOBODZIAN – ul. Paderewskiego 20A i Tomasz KOZIOŁ – ul. Paderewskiego 20. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”

POBIERANIE