1. Dziś o godz. 17:00 będzie kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – adoruje Róża św. Piotra i Pawła.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Bolesnej.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i sobotę miesiąca. W piątek w godzinach południowych odwiedzimy chorych.

Pierwsza Droga Krzyżowa dla dorosłych zostanie odprawiona po Mszy świętej o godz. 9:00, druga dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej o godz. 16:00 oraz kolejna Droga Krzyżowa będzie o godz. 17:15 prowadzona przez Apostolat Maryjny.

W piątek w godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – podczas nabożeństwa adoruje Róża Matki Bożej Częstochowskiej. W godz. 20:00-21:00 adorację prowadzi grupa modlitewna Matki w Modlitwie.

W piątek w domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza przy parafii pw. Świętej Trójcy rozpoczną się rekolekcje na temat wyzwolenia, na które zapraszamy.

5. W sobotę w naszej parafii rozpoczniemy Misje Święte. Są to szczególne rekolekcje trwające przez tydzień i odbywające się raz na 10 lat. Modlitwę rozpoczniemy medytacją maryjną i modlitwą różańcową o godz. 17:15 – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej. Szczegółowy plan misji znajduje się na stoliku z tyłu kościoła oraz na naszej stronie internetowej.

6. W przyszłą niedzielę będą głoszone nauki misyjne na wszystkich Mszach świętych oraz na Gorzkich Żalach o godz. 17:00 – adoruje Róża Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Gorzkich Żali będzie zmiana tajemnic różańcowych.

W następną niedzielę na godz. 10:00 zapraszamy wszystkie dzieci a na godz. 18:00 wszystką młodzież a obowiązkowo przygotowującą się do bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych.

7. W poprzednim tygodniu kolejnych 5. parafian złożyło 550,00 zł. na spłatę mebli do zakrystii, serdecznie dziękujemy za troskę o parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

8. Przypominamy, że w trudnej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie nie możemy pozostać obojętni. Jako parafia ciągle jesteśmy zaangażowani w codzienne przygotowanie kanapek dla uchodźców. Jednak wymaga to zaangażowania wielu osób dlatego gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w robienie kanapek. Spotykamy się codziennie od 15:30 do 17:00 w dolnym kościele. Każda para rąk się przyda, a w Wielki Poście jest to szczególne wypełnienie przykazania miłości bliźniego.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego został włączony Szymon PYDO – dziecku i rodzicom życzymy mocnej wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Grażyna RUDNICKA – ul. Opalińskiego 19, Kazimierz KORECKI – ul. Opalińskiego 17, Eugeniusz KISZKO – ul. Opalińskiego 23 i Maria PŁACHTA – ul. Orkana 15.

Modlitwa w intencji Misji Świętych:

Panie Jezu Chryste, Ty pragniesz zbawienia każdego człowieka.
Polecamy Ci Misje Święte w naszej parafii.
Niech będzie to czas łaski i błogosławieństwa, pojednania i odnowy, miłosierdzia i nadziei.
Boże Ojcze, spraw, abyśmy otworzyli się na Twoje Słowo.
Wszystkim daj łaskę odnowy wiary i pokój sumienia;
rodzinom dar pojednania i miłości;
młodzieży chrześcijański entuzjazm i radość służby Bogu, Ojczyźnie i bliźnim.
Poślij nas do każdego kto potrzebuje Twego miłosierdzia, by powstać z grzechu do nowego życia.
Duchu Święty, bądź światłem i natchnieniem dla wszystkich parafian i misjonarzy, którzy do nas przybędą.
Święci Benedykcie, Cyrylu i Metody – módlcie się za nami.

Słowo życia: „Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie”

POBIERANIE