1. Przeżywając Misje Święte słuchajmy Słowa Bożego i otwierajmy się na działanie Ducha Świętego w nas. Misje będą trwały do piątku, z tyłu kościoła oraz w Internecie jest szczegółowy plan. Również z tyłu kościoła znajduje się księga pamiątkowa z nawiedzenia relikwii św. Andrzeja Boboli Patrona Polski, który jest patronem naszych misji. Zachęcamy do złożenia wpisu w księdze pamiątkowej.

Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic różańcowych – adoruje Róża Matki Bożej Gromnicznej.

2. Jutro zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, we wtorek chorych na godz. 9:00 a w środę na spowiedź w godz. 10:00 – 12:00 i 16:00 – 20:00. Prosimy Róże Różańcowe do głośnego odmawiania modlitwy różańcowej w kościele w poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17:30.

3. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca, na wieczorną Mszę świętą zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy świętej będzie zbiórka ministrantów.

4. W piątek będzie zakończenie Misji Parafialnych Mszą świętą o godz. 18:00 połączoną z procesją do Krzyża Misyjnego i poświęceniem obrazu Matki Bożej Łaskawej do peregrynacji. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. O godz. 9:00 będzie Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej oraz kolejna Droga Krzyżowa o godz. 17:15 prowadzona przez młodzież Ruchu Apostolstwa Młodzieży.

5. W przyszłą sobotę Koło Przyjaciół „Radia Maryja” z Żurawicy poprowadzi Drogę Krzyżową z Żurawicy do Kalwarii Pacławskiej, której celem będzie wyproszenie pokoju w Ukrainie – szczegóły na plakacie.

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. będzie czytany opis śmierci Chrystusa i obrzęd poświęcenia palm. O godz. 10:00 będzie Msza św. z udziałem dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej i ich rodziców.

Po Mszy świętej o godzinie 10:00 będzie rozstrzygnięcie  konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie dzieci naszej parafii z klas 1-8 do wzięcia udziału w konkursie, na uczestników czekają ciekawe nagrody. Samodzielnie wykonane palmy można składać u księży w szkole lub w zakrystii do piątku.

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i parafii.

W Niedzielę Palmową o godz. 14:00 będzie dodatkowa Msza święta dla Duszpasterstwa Niepełnosprawnych oraz Droga Krzyżowa. O godz. 17: 00 będzie kolejne nabożeństwo Gorzkich Żali – adoruje Róża Matki Bożej Jackowej.

W Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla mężczyzn ze Straży Grobowej.

7. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Janusz PRIDKA – ul. Opalińskiego 15. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „ I Ja ciebie nie potępiam. Idź, a od tej chwili już nie grzesz”

POBIERANIE