1. Przeżywając Niedzielę Palmową kontemplujemy tajemnicę śmierci Pana Jezusa a trzymając w ręku palmy oddajemy Mu cześć jako naszemu Królowi i Panu.

O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – adoruje Róża Matki Bożej Jackowej.

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie Straży Grobowej w dolnym kościele.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej wieczornej będziemy budować Ciemnicę i Boży Grób. O pomoc prosimy młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży i lektorów.

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej będzie plenerowa Droga Krzyżowa po osiedlu Kazanów. Zapraszamy wszystkich parafian i prosimy przynieść świece.

4. W środę o godz. 18:00 będzie Msza św. i nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie dla ministrantów i lektorów posługujących w liturgii podczas Triduum Paschalnego.

5. W tym tygodniu wypadają Wielkie Dni Paschalne. W Wielki Czwartek czcimy ustanowienie Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. Msza św. w Archikatedrze z udziałem księży biskupów, kapłanów i Liturgicznej Służby Ołtarza będzie o godz. 10:00.

Msza święta Wieczerzy Pańskiej w parafii będzie o godz. 18:00, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i czuwania modlitewne do godz. 24:00.
Propozycja czuwań:
♦ godz. 20:00 – 21:00 – Akcja Katolicka, Apostolat Maryjny, Domowy Kościół i Matki w Modlitwie.
♦ godz. 21:00 – 22:00 – młodzież: RAM, kandydaci do bierzmowania, szkoła średnia, studiująca i pracująca.
♦ godz. 22:00 – 23:00 – kobiety.
♦ godz. 23:00 – 24:00 – mężczyźni.

Plan adoracji w Wieki Czwartek, Piątek i Sobotę znajduje się w gazetce „PATRON”, w gablotce i na stronie parafialnej TUTAJ.

6. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Chrystusa, uroczysta Droga Krzyżowa dla wszystkich będzie w kościele o godz. 17:00 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00, następnie będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 24:00.

W Wielki Piątek obowiązuje post od spożywania pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia oraz post ścisły tj. jakościowy i ilościowy obowiązujący wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli 60. Od w/w postów nie ma żadnej dyspensy.

Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek będą przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej.

7. Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy od sobotniej i nocnej Liturgii Wigilii Paschalnej. Liturgia, na którą przynosimy świece zabezpieczone przed kapaniem wosku na posadzkę i ławki, rozpocznie się od poświęcenia ognia poza świątynią o godz. 19:00; wcześniej o godz. 18:30 będzie odprawiona Nowenna do Miłosierdzia Bożego przy Bożym Grobie. Po liturgii będziemy mogli zabrać poświęconą wodę do domu, przynieśmy odpowiednie naczynia.

Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele będzie od godziny 9:00 do 14:00 co godzinę. Przy okazji poświęcenia pokarmów będziemy mogli złożyć tzw. „Dar Serca”, czyli pokarmy do specjalnego koszyka dla potrzebujących.

W Wielką Sobotę Kościół zachęca także do praktykowania postu, by dzięki temu radośniej świętować Zmartwychwstanie Pańskie.

8. Tradycyjnie Rezurekcja Wielkanocna z procesją będzie o godz. 6:00, nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą w porządku niedzielnym.

9. Jak co roku możemy wspomóc Schronisko im. św. Brata Alberta i podzielić się świątecznymi wypiekami z bezdomnymi. Dary można przynosić do schroniska przy ul. Focha 12.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana śp. Andrzej DOROTIAK – ul. Paderewskiego 18 i Miron CHUDIO – ul. Kochanowskiego 55. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Ojcze w Twoje ręce składam ducha mego”