1. Jezus Chrystus narodzony w Betlejem, pozdrowiony przez pasterzy i królów jest naszą nadzieją, przyszłością, dawcą wszelkiego dobra, pokoju i łaski. On jest naszym Zbawieniem. Chrystus, który przychodzi do nas jako ubogo narodzone Dziecię, odrzucony i niechciany Bóg, bez Niego człowiek nie może być szczęśliwy, szlachetny, święty. On jest Panem nieba i ziemi, Panem historii, narodów i losów każdego człowieka. Przyjmijmy Jezusa kolejny raz do naszych serc jako nasze Zbawienie.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim Parafianom i Gościom najlepsze życzenia. Boże Dziecię niech Wam błogosławi, obdarza zdrowiem i radością w nadchodzącym Nowym Roku.

Boże Narodzenie jest Świętem Życia, zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – deklaracje znajdują się z tyłu kościoła.

Serdecznie dziękujemy wszystkim budującym szopkę i dekorującym choinki, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz młodzieżowej scholii za upiększenie liturgii śpiewem.

2. Przypominamy, że jutro w święto św. Szczepana Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Dom Księży Emerytów w Korczynie.

3. We wtorek będziemy przeżywać święto św. Jana Apostoła.

4. W środę będziemy modlić się przez wstawiennictwo Świętych Młodzianków – Męczenników. O godz. 18:00 będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

W środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy spotkać się z wszystkimi rodzinami, aby modlić się wspólnie o błogosławieństwo Boże w nadchodzącym Nowym Roku, poświęcić mieszkanie, porozmawiać na tematy religijne i parafialne. Na stole nakrytym białym obrusem powinien stać krzyż, w miarę możliwości świece i Pismo św. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty z nauki religii. Wizytę będziemy składać w soboty w godzinach 9:00 – 18:00 oraz w inne dni powszednie w godz. 15:30 – 21:00. Podczas trwania kolędy kancelaria parafialna czynna będzie tylko rano w godz. 9:00 – 10:00. Program całej wizyty duszpasterskiej znajduje się w gablotce przykościelnej oraz na parafialnej stronie w Internecie. W tym tygodniu będziemy kolędować w środę, czwartek i piątek.

5. W piątek przeżywać będziemy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i modlić się o błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.

6. W sobotę wieczorem przeżywać będziemy zakończenie Roku Pańskiego 2022. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 17:00 oraz dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym nabożeństwie przebłagalno – dziękczynnym, za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny.

7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Bożej Rodzicielki i Nowy Rok oraz szczególny dzień modlitw o pokój na świecie. W tym dniu można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego.

W Uroczystość Bożej Rodzicielki będzie dodatkowa Msza świętą nocna o godz. 0:15 (kwadrans po północy). O godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

8. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Janina SURÓWKA – ul. Paderewskiego 14 i Danuta JAKUBINA – ul. Ostrołęcka 9.  Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia : „Dziś się narodził Chrystus Pan Zbawiciel”