W poniedziałek, 11 lipca 2022 r., nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust ku czci św. Benedykta, Patrona Europy i naszej parafii. Uroczysta Eucharystia odpustowa celebrowana była o godz. 18:00. W tym roku przewodniczył jej ks. Józef Gondek, kapłan pochodzący z Wierzawic (archidiecezja przemyska), a pracujący na misji od dziewięciu lat w Estonii.

W homilii ks. Gondek przybliżył zebranym i łączącym się za pośrednictwem transmisji internetowej dwa wymiary świętości św. Benedykta – roztropność i rozwaga. Są one tak bardzo potrzebne współczesnemu człowiekowi wierzącemu, aby osiągnąć życie wieczne. Przy okazji kapłan podzielił się własnym doświadczeniem pracy misyjnej i duszpasterskiej w Estonii.

Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo za wstawiennictwem św. Benedykta oraz procesja Eucharystyczna dookoła kościoła. Wybrzmiało uroczyste „Te Deum” w geście wdzięczności za wspaniałego Orędownika, Patrona Europy.

Wraz z ks. Józefem Gondkiem Mszę świętą sprawowali: ks. prał. Jan Mazurek, proboszcz naszej parafii oraz ks. Krzysztof Pawliszko, proboszcz parafii w Ostrowie i ks. Krzysztof Żyła, wikariusz naszej parafii. Ogromną radością była obecność wśród nas naszego parafianina, diakona Marcina Cyburta, który asystował kapłanom w sprawowaniu Najświętszej Ofiary.


Fot. Łukasz Sztolf