W czwartek, 16 czerwca 2022 r., rozpoczęła się trzydniowa wycieczka do Rajskiego, Sanoka i Soliny zorganizowana przez naszą parafię.

W wycieczce wzięły udział osoby aktywnie angażujące się w życie parafii, należące do Liturgicznej Służby Ołtarza i Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz ministranci z parafii Świętej Trójcy w Przemyślu wraz z opiekunami: ks. Łukaszem Heliniakiem i ks. Andrzejem Sochą.

Codziennie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i nabożeństwie do Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicy Ośrodka Wypoczynkowego Caritas w Rajskiem – informuje wikariusz, ks. Heliniak. – W naszej wyprawie oprócz modlitwy nie zabrakło także zabaw integracyjnych przy pieczeniu kiełbaski na grillu i oczywiście niewielkiego meczu w piłkę nożną – dodaje kapłan.

Mogliśmy miło spędzić czas przy kręglach, ścianie wspinaczkowej i zobaczyć budownictwo w skansenie w Sanoku. Nad Soliną mogliśmy przepłynąć statkiem i podziwiać największa zaporę w Polsce – wylicza dalej ks. Łukasz. – W wolnych chwilach mogliśmy podziwiać piękno krajobrazu ziemi bieszczadzkiej skąpanej w promieniach słońca – dodaje.

Uczestnicy trzydniowej wycieczki cali, zdrowi i bardzo zadowoleni wrócili w sobotę, 18 czerwca 2022 r., do swoich domów. – Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżyć te niezapomniane chwile – zaznacza ks. Łukasz Heliniak.