1. Dziś o godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic różańcowych – adoruje róża św. Józefa.

2. Przypominamy, że w październiku nabożeństwa różańcowe odbywają się codziennie o godz. 17:15 wraz z obrzędem Komunii świętej, zatem codziennie możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W ostatnią niedzielę w naszej parafii było bierzmowanie. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymało 101. młodych parafian. W darze ołtarza młodzież ofiarowała parafii: lichtarze ołtarzowe ze świecami, czerwony ornat, bieliznę kielichową oraz 25 strojów dla Dziewczęcej Służby Maryjnej – serdeczne „Bóg zapłać!”.

4. W poniedziałek w liturgii wspominamy Matkę Bożą Różańcową, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W środę podczas nabożeństwa różańcowego będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na „Papieską Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, o przeprowadzenie kwesty proszony jest Ruch Apostolstwa Młodzieży.

7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Informujemy, że w miesiącu wrześniu 81. parafian przez wpłatę na konto lub złożenie ofiary w kopercie na tacę złożyło 5626, 00 złotych na potrzeby naszej parafii – serdeczne „Bóg zapłać”.

8. W związku z faktem, że misja Komitetu Budowy Kościoła się zakończyła w przyszłą niedzielę będziemy wybierać przedstawicieli parafii do Rady Parafialnej. Z tyłu kościoła na stoliku będą wyłożone kartki i długopisy. Będziemy mogli wypisać nazwisko i imię oraz adres swojego kandydata i wrzucić głos do specjalnej skarbony.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 będzie Msza św. z udziałem dzieci z klas trzecich i ich rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz wręczenie dzieciom różańców. A o godz. 12:00 uroczyście powitamy peregrynujący po Polsce Obraz Matki Bożej Robotników „Solidarności”, który będzie gościł przez tydzień w naszej parafii. Z tej racji dyżur różańcowy o godz. 17:15 przy Obrazie podejmą:
– niedziela (13 października) – Ruch dla Lepszego Świata
– poniedziałek (14 października) – Domowy Kościół
– wtorek (15 października) – Akcja Katolicka
– środa (16 października) – Apostolat Maryjny
– czwartek (17 października) – Ruch Apostolstwa Młodzieży
– piątek (18 października) – „Solidarność”, członkowie i sympatycy.

10. W niedzielę odbędzie się także Archidiecezjalna Pielgrzymka Młodzieży do archikatedry rozpoczynająca nowy rok duszpasterski. O godz. 10:00 w auli Seminarium Duchownego będzie zawiązanie wspólnoty, następnie o godz. 11:30 Msza św. w archikatedrze, po niej poczęstunek przy pomniku św. Jana Pawła II na Pl. Niepodległości.

11. Przyszła niedziela to także dzień wyborów parlamentarnych w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach oraz poparciu najlepszych i znanych nam kandydatów. Ludzie wierzący winni oddać głos na te osoby, których postawa i poglądy są im bliskie oraz nie sprzeciwiają się wierze katolickiej, katolickim wartościom oraz zasadom moralnym. Dobrowolna rezygnacja z udziału w wyborach jest grzechem zaniedbania.

12. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II do Dukli, Miejsca Piastowego, Dębowca, Zakopanego, Olczy i Ludźmierza w dniach 18-20 października. Szczegółowe informacje o pielgrzymce i zapisach w gablotce.

13. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Michał DARZYCKI i Krzysztof ZYSKOWSKI – rodzicom i dzieciom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Kazimierz KYC – ul. 3 Maja 83. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

POBIERANIE