1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie, przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Zachęcamy także by zakupić świece Caritas w cenie 10 złotych, które są wyłożone z tyłu kościoła. W zakrystii można nabywać opłatki, dobrowolna ofiara za opłatki przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Możemy także nabyć piękny kalendarz parafialny w cenie 15 złotych, dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje dla ministrantów i scholii.

Dziś w dolnym kościele o godz. 15:00 będzie spotkanie ze świętym Mikołajem biskupem, w zakrystii czynne jest biuro św. Mikołaja.

O godz. 17: 15 będzie nowenna do Matki Bożej Niepokalanej, nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża św. Jana Pawła II.

Zapraszamy na piękne Msze św. roratnie, które odprawiamy codziennie oprócz niedziel o godz. 18:00. Informujemy, że parafialna spowiedź przedświąteczna zaplanowana jest na dzień 21. grudnia.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:30 będzie spotkanie formacyjne dla klas szóstych przygotowujących się do bierzmowania.

3. We wtorek w liturgii będziemy wspominać św. Mikołaja, od bardzo popularnego świętego uczmy się postawy dobroci i hojności.

4. W środę w liturgii będziemy wspominać św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, na wieczornej Mszy św. będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Józefa. Po modlitwie zapraszamy na spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00. Na Mszy świętej o godz. 18:00 będzie uroczyste złożenie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wszystkich, którzy chcieliby podjąć modlitwę za poczęte dzieci, prosimy by podpisali deklaracje znajdujące się na stoliku z tyłu kościoła i złożyli je w środę na Mszy świętej wieczornej. O godz. 12:00 jest „Godzina Łaski dla Całego Świata”, zachęcamy do modlitewnego czuwania podczas tej godziny i wypraszania sobie łask za pośrednictwem Maryi. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia zapraszamy także do przemyskiej archikatedry na „Akatyst ku czci Bogurodzicy”. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej z VI wieku rozpocznie się o godzinie 17:00.

6. W piątek o godz. 18:00 w domu rekolekcyjnym „Dobrego Pasterza” przy parafii pw. Świętej Trójcy rozpoczną się rekolekcje o tematyce wyzwolenia, na które zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 6:30 będą Godzinki kuc czci Matki Bożej, o godz. 17:30 uroczyste nieszpory adwentowe. O godz. 10:00 będzie Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców. Dzieci podczas Mszy świętej otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. O godz. 14:00 będzie dodatkowa Msza święta dla Duszpasterstwa Niepełnosprawnych. Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

8. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Leokadia BURA – ul. Paderewskiego 14. Niech miłosierny Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”