1. W trzecią niedzielę Adwentu Kościół zaprasza nas do radości, ponieważ zbliża się przyjście Zbawiciela. Zapraszamy dziś na uroczyste nieszpory adwentowe o godz. 17:30.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:30 będzie spotkanie formacyjne dla klas siódmych przygotowujących się do bierzmowania.

Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o chrześcijańskie życie rodzin z racji Kwartalnych Dni Modlitw.

3. We wtorek w liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy przypada kolejna rocznica wybuchy stanu wojennego, módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

4. W środę w liturgii wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera. Wieczorem zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Piotra i Pawła. Po modlitwie odbędzie się krótkie spotkanie Rady Parafialnej w sali nad zakrystią.

5. W piątek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przygotowującą nas do świąt Bożego Narodzenia.

6. W sobotę w parafii OO. Franciszkanów o godz. 18:30 rozpocznie się kolejny Wieczór Uwielbienia – szczegóły na plakacie.

7. Najbliższa niedziela jest czwartą – ostatnią niedzielą Adwentu. O godz. 6:30 będą Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 17:30 adwentowe nieszpory. Na Mszy św. o godz. 10:00 będzie poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i szopek Bożego Narodzenia, prosimy dzieci o przyniesienie figurek i szopek.

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć sianko na stół wigilijny, ofiary za sianko zasilą fundusz Dziewczęcej Służby Maryjnej naszej parafii.

8. Zachęcamy także do nabywania świec Caritas, które znajdują się z tyłu kościoła, w zakrystii można również nabyć opłatki.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o wsparcie w formie świątecznych wypieków na stół wigilijny dla bezdomnych. Dary można składać w schronisku przy ul. Focha 12.

9. W tym roku udamy się z wizytą duszpasterską do domów naszych parafian. W gazetce „PATRON”, w gablotce przed kościołem i w Internecie znajduje się plan kolędy 2022/2023.

10. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 16-18 grudnia w godz. 11:00-19:00. W ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego odbędzie się Wigilia Miejska w dniu 18 grudnia o godz. 16:00 w Rynku Starego Miasta, na którą serdecznie zaprasza abp Adam Szal. Wcześniej o godz. 15:00 będzie przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Przemyśla.

11. W parafii Księży Salezjanów organizowany jest kolejny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla dzieci i młodzieży – szczegóły TUTAJ.

12. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Mieczysław JÓZWIK – ul. Kordiana 7. Niech miłosierny Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „Błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi”