1. Przeżywamy drugą niedzielę po Bożym Narodzeniu. Dziś o 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic – adoruje Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W poniedziałek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W środę po Mszy świętej wieczornej będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Królowej Polski, po modlitwie będzie spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to jedno z największych i nakazanych uroczystości kościelnych. Msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. będzie poświecenie kredy i kadzidła. Kredą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem naznaczymy drzwi naszych domów, co będzie znakiem przyjęcia objawienia Bożego. Składka mszalna przeznaczona będzie na misje.

Po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa z racji pierwszego czwartku miesiąca – adoruje Róża Miłosierdzia Bożego.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się także Mini Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:30 w Archikatedrze, pod przewodnictwem abpa Adama Szala podczas której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców miasta. Po Mszy Świętej (ok. godz. 12:40) Orszak Trzech Króli przejdzie pod szopkę w Rynku Starego Miasta, gdzie wspólnie zaśpiewamy kolędy.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek miesiąca. W godzinach porannych odwiedzimy chorych z wizytą duszpasterską. W godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – podczas nabożeństwa adoruje Róża św. Józefa. W godz. 20:00-21:00 adorację prowadzi Akcja Katolicka.

6. Najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 10:00 będzie Msza św. z udziałem dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej i ich rodziców oraz spotkanie formacyjne, o godz. 14:00 dodatkowa Msza święta dla Duszpasterstwa Niepełnosprawnych, po której o godz. 15:00 w dolnym kościele odbędą się jasełka przygotowane przez Duszpasterstwo Niepełnosprawnych. Dzieci i rodzice serdecznie zapraszają wszystkich parafian.

Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W miesiącu grudniu 50 parafian ofiarowało nam w kopercie na tacę lub przez wpłatę konto 4873, 00 złote – serdeczne „Bóg zapłać”.

7. W tym tygodniu będzie dalsza część wizyty duszpasterskiej w naszym kościele:
w poniedziałek – zapraszamy parafian z ul. Kochanowskiego,
we wtorek – z ul. Kordiana,
w środę – ul. Opalińskiego: 1-7b,14; blok nr 9, blok nr 11 i blok nr 13,
w sobotę – ul. Opalińskiego: blok nr 15, blok nr 19a i blok nr 21.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostały włączone dzieci: Olivier KULPIŃSKI, Kamil PACZKOWSKI i Gabriel TROJNAR – rodzicom i dzieciom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Zofia PREJZNER – ul. Kordiana 7. W Przeworsku zmarł także ks. Jerzy OSSOLIŃSKI, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1993-1994. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”

POBIERANIE