1. Dziś w Kościele rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, który jest okazją do budzenia wrażliwości na potrzeby bliźnich i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Przy ołtarzu znajduje się specjalny koszyk do składania skarbonek wielkopostnych, możemy również przy wyjściu z kościoła złożyć ofiarę do puszki na potrzeby „Caritas”. Z tyłu kościoła znajduje się także urządzenie mobilne, przez które możemy wspomóc „Caritas” za pomocą karty bankomatowej.

Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum możemy codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Chorzy mogą ten odpust zyskiwać poza kościołem.

Dziś na godz. 17. 30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

Podczas dzisiejszej wieczornej Mszy świętej będzie przekazanie Obrazu Matki Bożej Łaskawej pierwszej rodzinie z ul. Orkana, ponieważ od ul. Orkana rozpocznie się peregrynacja w naszej parafii. Plan peregrynacji i wskazówki dotyczące peregrynacji znajdują się w gazetce „PATRON”, w gablotce oraz w Internecie.

2. W poniedziałek będziemy przeżywać święto św. Marka – Ewangelisty, tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek będziemy przeżywać przeniesione ze względu na Oktawę Wielkanocną święto św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski.

4. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek będziemy przeżywać święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora kościoła – patronki Europy.

6. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Biblijny, będziemy zachęcać do czytania Pisma świętego.

W niedzielę także rozpoczyna się maryjny miesiąc maj. Już dziś zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych i modlitwy do Matki Bożej przez śpiewanie Litanii Loretańskiej. Nabożeństwa w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17:30. Dzieci będą otrzymywać specjalne naklejki za udział w „majówkach”.

W najbliższą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca nabożeństwo majowe będzie o godz. 17:00 połączone z odmówieniem różańca i zmianą tajemnic – adoruje Róża św. Józefa. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji, przed kościołem można będzie złożyć ofiarę do puszki na Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy i tworzące się Centrum Hospicyjno – Opiekuńcze „Betania”.

7. W tym tygodniu dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej będą miały próby przedkomunijne w poniedziałek, środę i piątek po Mszy świętej wieczornej.

Dzieci z klas czwartych, które będą przeżywać Rocznicę Komunii świętej zapraszamy wraz z rodzicami w czwartek na Mszę świętą wieczorną i specjalne spotkanie.

8. Zespół Szkół Salezjańskich w Przemyślu zachęca rodziców do zainteresowania się szkołą katolicką i zaprasza dzieci i młodzież w szeregi szkoły – szczegóły w Internecie.

9. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostały włączone dzieci: Leon CHABKO i Kornelia TOKARSKA – rodzicom i dzieciom życzymy obfitego błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Antoni KANIKUŁA – ul. Kordiana 10. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Jezu, ufam Tobie”