1. W dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa składamy Wam, drodzy Parafianie i Goście najlepsze życzenia. Niech zwycięstwo Jezusa nad złem i śmiercią umocni naszą nadzieję i wiarę w to, że dobro jest silniejsze od zła, pokój od wojny, miłość i przebaczenie od nienawiści a życie od śmierci. Niech doświadczenie miłości Jezusa Odkupiciela pobudzi nas do żarliwej modlitwy, aby pokój zapanował w świecie i w naszych sercach. Radosnego Alleluja!

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary na dekoracje i prace przy urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu, za służbę Straży Grobowej oraz za przygotowanie liturgii w Wielkim Tygodniu. Dziękujemy również ofiarodawcy za ofiarowanie parafii pięknego nowego ornatu.

3. Rozpoczynamy tzw. „Biały Tydzień” – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Uroczystości Zmartwychwstania. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. odbędą się w porządku niedzielnym. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość pod pokarmów mięsnych. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy przez cały rok zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego – adoruje Róża Matki Bożej Niepokalanej.

5. W piątek w parafii OO. Franciszkanów będzie nocna modlitwa o błogosławieństwo dla Polski a w sobotę „Wieczór Uwielbienia” – szczegóły na plakatach.

6. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, w tym dniu w Kościele rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Do kościoła przyniesiemy skarbonki „Jałmużna Postna”, będziemy je składać do specjalnego koszyka przy ołtarzu, będzie również zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”.

Za tydzień o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory. Na wieczornej Mszy świętej będzie przekazanie Obrazu Matki Bożej Łaskawej pierwszej rodzinie z ul. Orkana, ponieważ od ul. Orkana rozpocznie się peregrynacja w naszej parafii. Plan peregrynacji znajduje się w gazetce „PATRON”, w gablotce oraz w Internecie.

W przyszłą niedzielę w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Rycerskim będzie uroczystość odpustowa z główną Mszą świętą o godz. 12:30.

7. Przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas do przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii świętej w Okresie Wielkanocnym. Okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli w tym roku do 12 czerwca.

8. W Niedzielę Palmową złożyliśmy na składkę 7210,00 zł. na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy za troskę o naszą parafię i kościół. Dziękujemy także ofiarodawcom składającym ofiary na spłatę mebli liturgicznych do zakrystii. Na dzień dzisiejszy spłaciliśmy już 45% całości.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Jerzy CHLEBEK – ul. Prądzyńskiego 1. Niech dobry Bóg obdarzy go życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”