1. Dziś o godz. 17:00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, zapraszamy na modlitwę – adoruje Róża Matki Bożej Niepokalanej. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji z racji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tyłu kościoła znajdują się także skarbonki Caritas, które możemy wykorzystać do praktykowania jałmużny. Jako jałmużnę możemy również zakupić słoiczki z miodem w cenie 10 zł. oraz paschaliki w cenie 8 zł. Paschaliki na wzór świecy wigilijnej zapalamy podczas śniadania wielkanocnego jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Ofiary za paschaliki i baranki składamy do puszki Caritas z tyłu kościoła.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek zapraszamy młodzież z klas szóstych na Mszę święta o godz. 18:00 z racji przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej będzie specjalne spotkanie w kościele.

4. W środę na godz. 18:00 zapraszamy młodzież z klas siódmych z racji przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Jana Chrzciciela oraz spotkanie dla młodzieży.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek w liturgiczne święto św. Kazimierza na Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa – adoruje Róża św. Anny. Tym razem zapraszamy młodzież z klas ósmych z racji przygotowania do sakramentu bierzmowania. W czwartek zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami na Uroczystą Mszę świętą Liturgicznej Służby Ołtarza o godz.18:00.

6. W piątek rano odwiedzimy chorych, o godz. 9:00 będzie Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej, w godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi, a także kolejna Droga Krzyżowa o godz. 17:15. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – adoruje Róża św. Benedykta.

7. W pierwszą sobotę o godz. 17:45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa – adoruje Róża św. Jana Pawła II. W sobotę u OO. Franciszkanów odbędzie się także kolejny „Męski Różaniec”– szczegóły w Internecie i w gablotce.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic różańcowych – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego

9. Dyrektor Przedszkola nr 16 w Przemyślu ogłasza nabór dzieci, który trwał będzie dniach 1 – 22 marca. Do przedszkola przyjmowane będą dzieci w wieku od 2,5 – 6 lat. Zapisu można dokonać drogą elektroniczną lub w sekretariacie placówki. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej lub Facebooku Przedszkola.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Marian MARCINISZYN – ul. Opalińskiego 9. Zmarła również Siostra Serafitka Estera GŁÓWCZYK, która pracowała w naszej parafii w latach 1998-2007 jako katechetka i opiekunka scholii. Pogrzeb śp. Siostry Estery odbędzie się w poniedziałek o godz. 11:00 w parafii pw. św. Brata Alberta. Niech dobry Bóg przyjmie naszych zmarłych do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”