1. Dziś o godz. 17:00 będzie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i zmianą tajemnic różańcowych – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej. Informujemy, że rekolekcje parafialne w naszej parafii odbędą się w dniach 20-23 marca. Zachęcamy do praktykowania jałmużny przez zakup słoiczków z miodem, które znajdują się z tyłu kościoła.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, będziemy modlić się szczególnie za kobiety z okazji ich święta. W poniedziałek, wtorek i środę na Mszach świętych o godz. 18:00 będą spotkania z rodzicami i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii świętej. Tym razem dzieci otrzymają książeczki. W poniedziałek prosimy dzieci i rodziców z klasy III A, we wtorek z III B a w środę z III C oraz dzieci spoza Szkoły Podstawowej nr 6.

3. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Franciszka. W tym dniu także rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa.

4. W piątek o godz. 9:00 będzie Msza święta i Droga Krzyżowa, o godz. 16:00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z obrzędem Komunii świętej oraz kolejna Droga Krzyżowa o godz. 17:15 prowadzona przez Domowy Kościół.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym oraz nowenna do św. Józefa – adoruje Róża Matki Bożej Bolesnej. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. W miesiącu lutym 40. ofiarodawców złożyło indywidualnie w kopercie lub na konto 3190, 00 złotych. Serdecznie dziękujemy za troskę o parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

6. W przyszłą niedzielę w parafii pw. Świętej Trójcy o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. za mieszkańców Huty Pieniackiej, Korościatyna i innych miejscowości na Kresach i na Podkarpaciu zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich.

7. Rozpoczynamy nabór mężczyzn, którzy chcieliby podjąć straż przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chętnych panów prosimy i zapisanie się w zakrystii, za organizację Straży Grobowej odpowiada parafianin Kamil STACHURA.

8. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu informuje, że trwają zapisy do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022. Zapisu można dokonać drogą elektroniczną do dnia 22 marca. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły.

9. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Irena SZPYTMAN – ul. Paderewskiego 14B. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne”