1. Obchodząc Niedzielę Środków Masowego Przekazu modlitwą wspierajmy wszystkich pracowników mediów – zwłaszcza katolickich.

Dziś zapraszamy na uroczyste nieszpory na godz. 17:30.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W środę w liturgii będziemy przeżywać święto św. Mateusza Apostoła, o godz. 18:00 będzie Msza święta z nowenną do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Piotra i Pawła.

4. W piątek w liturgii będziemy wspominać św. o. Pio, prezbitera.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6:30 oraz na uroczyste nieszpory o godz. 17:30.

6. Trwają zapisy Róż Różańcowych i wszystkich chętnych na autokarową pielgrzymkę do Przysietnicy, która odbędzie się 1 października. Koszt – 40 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii wraz z wpłatą i podaniem numeru PESEL.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszego tygodnika parafialnego „PATRON” oraz słuchania archidiecezjalnego Radia „FARA” i korzystania z jego transmisji.

8. W dniach 23 września – 1 października możemy odprawiać nowennę do Aniołów Stróżów Dzieci, którą promuje „Radio Maryja” i „Nasz Dziennik” i modlić się w intencji dzieci i młodzieży.

9. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 6620,00 zł. na potrzeby naszej parafii. W miesiącu sierpniu 40. ofiarodawców złożyło indywidualnie w kopercie lub przez przelew na konto 6430,00 złotych – wszystkim składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Pieniądze zbieramy na kosztowne odbiory powykonawcze kościoła i plebani, których dokona Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Przemyślu.

10. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Anna STRZĘPEK i Emil KRZANOWSKI – dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Monika TROJNIARZ i Dariusz KRÓL, życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana śp. Elżbieta JAMROZIK – ul. Opalińskiego 19 i Danuta SĘGA – ul. Mokra 23. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Nie możecie służyć Bogu i mamonie”