1. Dziś w Kościele rozpoczyna się kolejny Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”. Módlmy się za dzieci i młodzież, ich rodziców i wychowawców. Od poniedziałku do środy będziemy szczególnie polecać Bogu te intencje z racji Kwartalnych Dni Modlitw.

Dziś zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz. 17:30.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18:45 będzie ważne spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowując się do się do sakramentu bierzmowania, czyli z klas szóstych, siódmych, ósmych i pierwszych średnich.

Przypominamy, że w poniedziałek archikatedrze o godz. 19:00 odbędzie się koncert: „Pomagającym Ukrainie”.

3. We wtorek w liturgiczne wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, po Mszy świętej wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.

4. W środę będziemy przeżywać Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i szczególnie czcić symbol naszego zbawienia. Na Mszy świętej wieczornej będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Józefa. O godz. 19:00 wyruszy Droga Krzyżowa z Archikatedry na Wzgórze Trzech Krzyży, na nabożeństwo zaprasza ksiądz archiprezbiter Mieczysław Rusin.

W środę przy naszym kościele od godz. 16:15 Mobilne Centrum Diagnostyki będzie przeprowadzać badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu.

5. W czwartek w liturgii uczcimy Matkę Bożą Bolesną. W tym dniu rozpoczniemy triduum przed uroczystością św. Stanisława Kostki. Przez trzy dni zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorne nabożeństwa, by czcić swojego patrona.

W czwartek po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy.

6. W piątek w liturgii wspominamy świętych męczenników: Korneliusza – papieża i Cypriana – biskupa.

7. W sobotę przypada kolejna rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka – będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Specjalna Msza święta w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żywych Sybiraków zostanie odprawiona o godz. 16:00 w kościele OO. Karmelitów. Po Mszy św. będzie uroczystość patriotyczna przy pomniku poświęconym Zesłańcom Sybiru i Ofiarom Katynia przy Wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Środków Masowego Przekazu, naszą modlitwą będziemy obejmować wszystkich pracowników mediów – zwłaszcza katolickich. Składka mszalna przeznaczona będzie na Archidiecezjalne Radio „FARA”. O godz. 6:30 zapraszamy na Godzinki ku czci Matki Bożej a o godz. 17:30 na uroczyste nieszpory.

Od przyszłej niedzieli w każdą niedzielę o godz. 9:15 będą zbiórki dla dziewczynek z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy dziewczynki, które chciałyby się zapisać do wspólnoty maryjnej i śpiewać w scholii.

9. Grupa modlitewna „Matki w Modlitwie” działająca w naszej parafii od 13. lat zaprasza chętne matki w każdy wtorek na spotkanie na godz. 17:00 oraz na Mszę święta w intencjach matek i ich dzieci w trzeci wtorek miesiąca.

10. Członków Róż Różańcowych i wszystkich chętnych zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Przysietnicy. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 1 października. W ramach pielgrzymki będzie katecheza, nabożeństwo dziękczynne i Msza św. Koszt – 40 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii wraz z wpłatą i podaniem numeru PESEL. Wyjazd z parafii o godz. 7:00. Zapisy do 27 września.

11. W sobotę 24 września odbędzie się Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Strachociny – szczegóły w Internecie.

12. 20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej prowadzi rekrutację do wojska – szczegóły na plakacie.

13. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego została przyjęta Maria MAKOWCZYŃSKA – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Stanisław WIĄCEK – ul. Kochanowskiego 43. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „W niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia”