1. W trzecią niedzielę Adwentu Kościół zaprasza nas do radości, ponieważ zbliża się przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na uroczyste nieszpory adwentowe o godz. 17:30.

2. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Łucji przypada 40. Rocznica Wybuchy Stanu Wojennego, tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, w której pamiętajmy o naszej Ojczyźnie. Od poniedziałku do środy będziemy także modlić się o chrześcijańskie życie rodzin z racji Kwartalnych Dni Modlitw.

3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Jana od Krzyża, prezbitera.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Gromnicznej.

5. W czwartek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przygotowującą nas do świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu o godz. 19:00 u Księży Salezjanów odbędzie się dekanalne spotkanie synodalne dla wyznaczonych przedstawicieli parafii.

6. Najbliższa niedziela jest czwartą – ostatnią niedzielą Adwentu. Na Mszy św. o godz. 10:00 będzie poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i szopek Bożego Narodzenia, prosimy dzieci o przyniesienie figurek i szopek. W tym dniu będzie można nabyć sianko na stół wigilijny, ofiary za sianko zasilą fundusz Dziewczęcej Służby Maryjnej naszej parafii.

7. Ponownie zachęcamy, by przystępować do spowiedzi przed świętami i nie odkładać jej na ostatnią chwilę, ponieważ ze względu na epidemię, nie będzie organizowana spowiedź zbiorowa.

Zachęcamy także do nabywania świec Caritas, które znajdują się z tyłu kościoła, w zakrystii można również nabyć opłatki.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o wsparcie w formie świątecznych wypieków na stół wigilijny dla bezdomnych. Dary można składać w schronisku przy ul. Focha 12.

8. Z przodu kościoła znajduje się wystawa o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim. Zachęcamy do obejrzenia i przybliżenia sobie postaci Prymasa Tysiąclecia.

9. Tegoroczne kolędowanie będzie takie, jak w roku poprzednim, wiernych będziemy zapraszać do kościoła. W gazetce „PATRON”, w gablotce przed kościołem i w Internecie znajduje się plan kolędy 2021/2022.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszego tygodnika parafialnego „Patron” oraz słuchania archidiecezjalnego Radia FARA i korzystania z jego transmisji.

11. Prezydenta Miasta Przemyśla zaprasza na Przemyski Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 17-19 grudnia w godz. 10:00-19:00 oraz zachęca do udziału w przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy mieszkańcom Przemyśla w dniu 19 grudnia w Rynku Miasta o godz. 17:00.

12. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Urszula MATUSZ – ul. Opalińskiego 9. Niech miłosierny Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Radujcie się zawsze w Panu”

POBIERANIE