W środę, 8 grudnia 2021 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszej wspólnocie parafialnej  odbyło się przyjęcie czternastu dziewczynek w zastęp Dziewczęcej Służby Maryjnej Archidiecezji Przemyskiej.

Uroczystej Mszy świętej wieczornej przewodniczył ks. prał. Jan Mazurek, a wraz z nim modlił się ks. Łukasz Heliniak, wikariusz i duszpasterz DSM w naszej parafii. W homilii ks. Proboszcz mówił o tym, że strój, jaki otrzymują dziewczynki: biała tunika i niebieski szkaplerz zobowiązują je do odważnego świadectwa o Bogu. – Niech Wasze serca będą tak białe, tak czyste, jak alby, które dziś otrzymałyście. Szkaplerz to dawny symbol tarczy. Niech tarcza Matki Bożej ochrania Was i Wasze rodziny – życzył ks. prał Mazurek.

Czternaście członkiń Dziewczęcej Służby Maryjnej od teraz będzie animować śpiew podczas Eucharystii i nabożeństw oraz prowadzić swoją formację, zdobywając kolejne stopnie w ramach DSM.

W tym roku na uroczystości obecne było Radio FARA – Rozgłośnia Archidiecezji Przemyskiej. Dlatego w czwartek, 9 grudnia 2021 r., w programie „W rytmie wydarzeń” można było usłyszeć krótką relację z tego wydarzenia a także rozmowy: z ks. Łukaszem Heliniakiem, wikariuszem i duszpasterzem DSM w parafii św. Benedykta, Cyryla i Metodego na Kazanowie w Przemyślu oraz z dziewczynkami należącymi do DSM.


fot. Łukasz Sztolf / Radio FARA