1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego, zachęcamy wszystkich by znaleźni kwadrans czasu na otworzenie i przeczytanie fragmentu Biblii. Kontakt ze Słowem Bożym jest kontaktem z Bogiem.

2. W poniedziałek będzie tradycyjna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy.

3. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła, w środę Święto Nawrócenia św. Pawła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy, kto w tym tygodniu cokolwiek uczynił lub jeszcze uczyni dla jedności Kościoła przez modlitwę, post lub jałmużnę może w środę uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W środę o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek w liturgii będziemy wspominać św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza z Akwinu – prezbitera i doktora Kościoła.

6. Z woli Księdza Arcybiskupa Adama Szala w każdej parafii jeden dzień w roku przeznaczony jest na modlitwę o powołania. Najbliższa sobota została wyznaczona dla naszej parafii. Z tego względu przez cały dzień będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do modlitwy o powołania i za powołanych – zapraszamy wszystkich a zwłaszcza grupy apostolskie i Róże Różańcowe do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W przyszłą niedzielę w parafii OO. Karmelitów o godz. 18:00 odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek w góralskim wykonaniu przez zespół „SKRZYPNIANIE” z Podhala. Koncert rozpocznie się o godzinie 18:00, wstęp na koncert jest wolny.

8. Od 1. lutego w Parafii Archikatedralnej w Przemyślu odbywał się będzie tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Katechezy będą głoszone w archikatedrze w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszego Tygodnika Parafialnego „Patron” oraz słuchania archidiecezjalnego Radia FARA i korzystania z jego transmisji.

Słowo życia: „Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu”