1. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy nas przyjęli, za życzliwe spotkania, rozmowy, poświęcony czas i ofiary składamy serdeczne: „Bóg zapłać”. Zachęcamy do trwania w wierze i dawania świadectwa do czego motywuje nas hasło duszpasterskie: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Dziś o godz. 16:00 w dolnym kościele będzie spotkanie opłatkowe dla grup apostolskich z naszej parafii – serdecznie zapraszamy.

2. W poniedziałek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek będzie liturgiczne wspomnienie św. Antoniego – opata, a w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej Archidiecezji.

4. W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie tego tygodnia będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę w liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy obchodzony jest Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka – módlmy się za naszych seniorów.

Również w sobotę w parafii OO. Franciszkanów o godz. 18:30 odbędzie się kolejny „Wieczór Uwielbienia”.

6. Przyszła niedziela z woli Ojca świętego Franciszka obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego. Celem tej niedzieli jest przypomnienie wiernym, że Biblia to żywe Słowo kierowane przez Boga do ludzi wszystkich pokoleń oraz, że nie tylko należy czytać Pismo święte, ale także żyć Słowem Bożym na co dzień.

7. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 6300, 00 zł. na potrzeby naszej parafii. W miesiącu grudniu 44. parafian przez ofiarę na tacę lub wpłatę na konto złożyło 4980, 00 zł. na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za materialną troskę o parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego została przyjęta Amelia DOMAŃSKA – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszła do Pana śp. Alina PREJS – ul. Pułaskiego 8. Niech dobry Bóg przyjmie ją do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie….”

Słowo życia: „Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”