1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego, zachęcamy wszystkich by znaleźni kwadrans czasu na otworzenie i przeczytanie fragmentu Biblii. Kontakt ze Słowem Bożym jest kontaktem z Bogiem. O godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

2. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego – biskupa i doktora Kościoła w naszym kościele będzie tradycyjna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy. O godz. 17:00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych.

3. We wtorek w Święto Nawrócenia św. Pawła kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Każdy, kto w tym tygodniu cokolwiek uczynił lub jeszcze uczyni dla jedności Kościoła przez modlitwę, post lub jałmużnę może we wtorek uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 17:00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas siódmych.

4. W środę w liturgii będziemy wspominać św. biskupów: Tymoteusza i Tytusa, o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje róża św. Anny. O godz. 17:00 będzie spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.

5. W piątek w liturgii będziemy wspominać św. Tomasza z Akwin – prezbitera i doktora Kościoła a w niedzielę bł. Bronisława Markiewicza – prezbitera, ojca założyciela naszych Sióstr Michalitek.

6. W przyszłą niedzielę jak zawsze zapraszamy na Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6:30 oraz nieszpory o godz. 17:30.

Przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę do puszki Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych na powstający żłobek w Jarosławiu.

W Bazylice Archikatedralnej o godz. 16:30 odbędzie się koncert charytatywny pn.: „Z kolędą dla służb mundurowych”, w koncercie weźmie udział Chór i Orkiestra Kameralna „NICOLAUS” z Kraczkowej.

7. W bieżącym roku będziemy obchodzić jubileusz czterdziestolecia naszej parafii. Z tej też okazji w parafii odbędą się misje parafialne w dniach 2-8 kwietnia. Plan misji znajduje się w gazetce „PATRON” oraz na stronie internetowej parafii.

8. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu świętego został włączony Wiktor KONOWALIK – dziecku i rodzicom życzymy mocnej wiary. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Jerzy JAKUBOWSKI – ul. Paderewskiego 20, Maria ZIAJA – ul. Żwirki i Wigury 25, Tomasz BEDNARCZYK – ul. Hoża 6 i Elżbieta GIERCZAK – ul. 3 Maja 131. Niech dobry Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

9. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy wszystkim, którzy przybywali do kościoła na modlitwę i po specjalne błogosławieństwo. Dziękujemy także za ofiary składane przy okazji kolędy w kościele i na konto parafialne – „Bóg zapłać”.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszego tygodnika parafialnego „Patron” oraz słuchania archidiecezjalnego Radia FARA i korzystania z jego transmisji.

Słowo życia: „Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność”

POBIERANIE