1. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

2. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Antoniego – opata zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie tego tygodnia będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W środę przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej Archidiecezji, na godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Jana Chrzciciela.

5. W piątek w liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy obchodzony jest Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka – módlmy się za naszych seniorów.

6. Przyszła niedziela z woli Ojca świętego Franciszka obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego. Celem tej niedzieli jest przypomnienie wiernym, że Biblia to żywe Słowo kierowane przez Boga do ludzi wszystkich pokoleń oraz, że nie tylko należy czytać Pismo święte, ale także żyć Słowem Bożym na co dzień.

W przyszłą niedzielę jak zawsze zapraszamy na Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6:30 oraz na nieszpory o godz. 17:30.

7. W tym tygodniu będzie ostatnia część wizyty duszpasterskiej w naszym kościele:
w poniedziałek – zapraszamy parafian z ul. Paderewskiego: blok nr 20 i blok nr 20a,
we wtorek – ul. Orkana, Ostrołęcka, Prądzyńskiego, Sobińskiego, Studencka i Tetmajera,
w środę – ul. Pułaskiego, Sobieskiego, Sułkowskiego i Żulińskiego,
w czwartek – z ul. Żwirki i Wigury.
Prosimy o przyniesienie naczyń na wodę święconą, którą można nabrać z kociołka z tyłu kościoła i pokropić swoje mieszkania.

8. W poprzednią niedzielę złożyliśmy na tacę kwotę 5310, 00 złotych na potrzeby naszej parafii. Wszystkim serdecznie dziękujemy – „Bóg zapłać”. Kolejnym naszym materialnym celem, na który będziemy zbierać pieniądze będzie wykonanie mebli do zakrystii ministrantów na szaty liturgiczne – prosimy o ofiary na ten cel.

9. W dniach 31 stycznia – 18 lutego w Parafii Archikatedralnej w Przemyślu odbędzie się tzw. kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Katechezy będą głoszone w archikatedrze w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19:00.

10. Zapraszamy na zimowe Parafialne Atrakcje dla Dzieci, które odbędą się przy naszym kościele w dniach 14-19 lutego na feriach. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia do wyczerpania miejsc, ilość miejsc ograniczona.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszego tygodnika parafialnego „Patron” oraz słuchania archidiecezjalnego Radia FARA i korzystania z jego transmisji.

Słowo życia: „Zróbcie wszystko, cokolwiek Syn mój wam powie”

POBIERANIE