1. Przeżywając Niedzielę Palmową kontemplujemy tajemnicę śmierci Pana Jezusa, a trzymając w ręku palmy oddajemy Mu cześć jako naszemu Królowi i Panu. O godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali – adoruje Róża św. Faustyny. Po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie Straży Grobowej w dolnym kościele. Zachęcamy wszystkich by wykorzystać codzienną obecność kapłanów w konfesjonałach i skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy również by stosować się do rozporządzeń państwowych dotyczących epidemii.

2. W poniedziałek tradycyjnie będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej będziemy budować Ciemnicę i Boży Grób, o pomoc prosimy młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży i lektorów.

4. W środę o godz. 18:00 będzie Msza św. i nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy świętej wieczornej będzie spotkanie dla ministrantów i lektorów posługujących w liturgii podczas Triduum Paschalnego.

5. W tym tygodniu wypadają Wielkie Dni Paschalne. Wszystkie Liturgie tych dni będą transmitowane na naszym kanale YouTube – Parafia Kazanów w Przemyślu.

6. W Wielki Czwartek czcimy ustanowienie Najświętszego Sakramentu i Kapłaństwa. Msza św. w Archikatedrze z udziałem księży biskupów i duchowieństwa będzie o godz. 10:00 i przewidziano transmisję na antenie Radio FARA oraz transmisję internetową na kanale YouTube Radio FARA i na profilu Radio FARA w serwisie Facebook. Msza Wieczerzy Pańskiej w parafii będzie o godz. 18:00, po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i czuwania modlitewne do godz. 24:00.
♦ godz. 20:00 – 21:00 – Akcja Katolicka, Apostolat Maryjny, Domowy Kościół, Matki w Modlitwie i Ruch dla Lepszego Świata.
♦ godz. 21:00 – 22:00 – młodzież: kandydaci do bierzmowania, szkoła średnia, studiująca i pracująca.
♦ godz. 22:00 – 23:00 – kobiety i matki.
♦ godz. 23:00 – 24:00 – mężczyźni i ojcowie.
Plan adoracji w Wieki Czwartek, Piątek i Sobotę znajduje się w gazetce „PATRON”, w gablotce i na stronie internetowej parafii. W Wielki Czwartek przy Ciemnicy wspólnie odmówimy Litanię do Najdroższej Krwi Pana Jezusa z racji pierwszego czwartku miesiąca.

7. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Chrystusa, uroczysta Droga Krzyżowa dla wszystkich będzie w kościele o godz. 17:00 oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00, następnie będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 24:00. W Wielki Piątek obowiązuje post od spożywania pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli `14. rok życia oraz post ścisły tj. jakościowy i ilościowy obowiązujący wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia a nie rozpoczęli 60. Od w/w postów nie ma żadnej dyspensy. Ofiary zebrane przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek będą przeznaczone na renowację zabytków w Ziemi Świętej. Ze względu na pierwszy piątek miesiąca będziemy spowiadać w godz. 16:30 – 18:00 oraz odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Bożym Grobie.

8. Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczynamy od sobotniej i nocnej Liturgii Wigilii Paschalnej. Liturgia, na którą przynosimy świece zabezpieczone przed kapaniem wosku na posadzkę i ławki, rozpocznie się od poświęcenia ognia poza świątynią o godz. 19:00; wcześniej o godz. 18:00 będzie medytacja maryjna, modlitwa różańcowa oraz zostanie odprawiona Nowenna do Miłosierdzia Bożego przy Bożym Grobie. Po liturgii będziemy mogli zabrać poświęconą wodę do domu, przynieśmy odpowiednie naczynia. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele będzie od godziny 9:00 do 14:00 co godzinę. Koszyczki ze święconką będziemy trzymać przy sobie. Osoby, które nie mogą przybyć do kościoła mogą pobłogosławić pokarmy w domach – stosowna modlitwa znajduje się na naszej stronie internetowej i w gazetce „PATRON”. W Wielką Sobotę Kościół zachęca także do praktykowania postu, by dzięki temu radośniej świętować Zmartwychwstanie Pańskie.

9. Tradycyjnie Rezurekcja Wielkanocna z procesją będzie o godz. 6:00, nie będzie Mszy św. o godz. 7:00, pozostałe Msze św. bez zmian. O godz. 6:00 zostanie odprawiona intencja za śp. Marię i Jana WAWROWICZ. Zmiana tajemnic różańcowych będzie wyjątkowo w drugą niedzielę kwietnia. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą w porządku niedzielnym.

10. Przypominamy wszystkim, że ze względu na epidemię i niemożliwość uczestnictwa w nabożeństwach nie przerywa się pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca. Należy w te dni wzbudzić sobie intencję wynagradzającą a Komunię świętą przyjąć duchowo. Po ustaniu epidemii należy kontynuować praktykę dziewięciu pierwszych piątków i pięciu pierwszych sobót miesiąca.

11. Jak co roku możemy wspomóc Schronisko im. św. Brata Alberta w Przemyślu i podzielić się świątecznymi wypiekami z bezdomnymi. Dary można przynosić do schroniska przy ul. Focha 12.

12. Serdecznie dziękujemy pani dekoratorce kościoła za wykonanie pięknych palm, dziękujemy również jednemu parafianinowi za ofiarowanie parafii ornatu maryjnego – „Bóg zapłać”.

13. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana: śp. Halina WOJTASZAK – ul Tetmajera 3 i Zofia ŁAŃKO – ul. Opalińskiego 17. Niech dobry Bóg obdarzy je życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Ojcze w Twoje ręce składam ducha mego”.