1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego. W liturgii Kościoła kończy się okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

Dziś zapraszamy na jasełka przygotowane przez Duszpasterstwo Niepełnosprawnych na godz. 15:00 oraz na uroczyste nieszpory na godz. 17:30.

Dzisiejsza Msza święta o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Radio FARA – Rozgłośnię Archidiecezji Przemyskiej. Zaprośmy swoich bliskich, którzy z różnych powodów nie mogą udać się do świątyni, do skorzystania z duchowej łączności z naszą wspólnotą parafialną za pomocą sygnału radiowego i internetowego.

2. W poniedziałek przez cały dzień będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na prywatne spotkanie z Bogiem.

3. W środę o godz. 18. 00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje róża Matki Bożej Niepokalanej.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinki ku czci Matki Bożej o godz. 6:30 i na godz. 17:30 na uroczyste nieszpory.

5. W tym tygodniu będzie dalsza część wizyty duszpasterskiej w naszym kościele:
w poniedziałek – zapraszamy parafian z ul. Opalińskiego: blok nr 17,
we wtorek – ul. Opalińskiego: blok nr 19,
w środę – – ul. Opalińskiego: blok nr 23,
w czwartek – ul. Paderewskiego: 2-4, 16, blok nr 10, blok nr 10a, blok nr 12,
w piątek – ul. Paderewskiego: blok nr 12a, blok nr 14, blok nr 14a,
w sobotę – ul. ul. Paderewskiego: blok nr 14b, blok nr 14c, blok nr 18.
Prosimy o przyniesienie naczyń na wodę święconą, którą można nabrać z kociołka z tyłu kościoła i pokropić swoje mieszkania.

6. Zapraszamy na zimowe Parafialne Atrakcje dla Dzieci, które odbędą się przy naszym kościele w dniach 14-19 lutego na feriach. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej naszej parafii. Zgłoszenia do wyczerpania miejsc, ilość miejsc ograniczona.

7. Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na film pt: „Nędzarz i madame” – szczegóły na plakacie.

8. Medyczna Szkoła Policealna w Przemyślu prowadzi nabory na semestr zimowy w roku szkolnym 2021/2022 w zawodach: technik farmaceutyczny, technik usług kosmetycznych, opiekunka dziecięca i technik sterylizacji medycznej. Nauka jest bezpłatna, zapisy w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej.

9. 99. Przemyska Drużyna Starszoharcerska organizuje nabór do drużyny i zaprasza osoby od 12 roku życia na zbiórkę naborową, która odbędzie się w piątek 14 stycznia o godzinie 17:00 w harcówce przy ulicy Bolesława Chrobrego 64, na plebani Parafii Św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu. Inne szczegóły na plakacie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, w tym naszego tygodnika parafialnego „Patron” oraz słuchania archidiecezjalnego Radia FARA i korzystania z jego transmisji.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego została przyjęta Melania MACIOŁEK – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Danuta DAŃKO – ul. Pułaskiego 15 i Stanisław BENEDYK – ul. Pułaskiego 30. Niech miłosierny Bóg przyjmie ich do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „ Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”

 

POBIERANIE