1. Przeżywając Święto Świętej Rodziny pielęgnujmy w naszych rodzinach miłość, zgodę, pokój i wzajemny szacunek, szczególnie wspierajmy rodziny zagrożone rozbiciem.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Jana Apostoła, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek będziemy przeżywać święto Świętych Młodzianków – męczenników i modlić się za ofiary aborcji

4. W środę na godz. 18:00 zapraszamy nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Faustyny.

5. W piątek wieczorem przeżywać będziemy zakończenie Roku Pańskiego 2021. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 17:00 oraz dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”. Zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym nabożeństwie przebłagalno-dziękczynnym, za udział w nim możemy zyskać odpust zupełny. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, który jednocześnie zobowiązuje korzystających z dyspensy do złożenia ofiary na misje.

6. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Bożej Rodzicielki i Nowy Rok oraz szczególny dzień modlitw o pokój na świecie. W tym dniu można będzie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego. W Uroczystość Bożej Rodzicielki Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym oraz dodatkowa Msza świętą nocna o godz. 0:15 (kwadrans po północy).

W Nowy Rok przypada także pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17:45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa – adoruje Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

W sobotę w parafii OO. Franciszkanów o godz. 14:00 rozpocznie się kolejny „Męski Różaniec” – modlitwie będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

8. O wtorku rozpoczniemy tegoroczne nietypowe kolędowanie, ponieważ parafian zapraszamy do kościoła. Prosimy o przyniesienie naczyń na wodę święconą, którą można nabrać z kociołka z tyłu kościoła i pokropić swoje mieszkania.

We wtorek – zapraszamy parafian z ul. Boruty – Spiechowicza i ul. Kazanowskiej.
W środę – ul. Chłopickiego, Czwartaków, Daleka, Dwernickiego, Gościnna, Iwaszkiewicza, Kramarza i Mokra.
W czwartek – ul. Hoża i 3 Maja.

Słowo życia: „Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu”

POBIERANIE