1. W duchu paschalnej radości serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości oraz życzymy z całego serca, aby moc Chrystusa Zmartwychwstałego przemieniała nasz trud codzienności w trwały owoc wiary, nadziei i miłości. Niech tegoroczne spotkanie ze Zmartwychwstałym napełni Wasze serca nową łaską i błogosławieństwem, abyśmy mogli w Prawdzie i Miłości rozpoznawać Jezusa w każdym spotkanym człowieku. Radosnego Alleluja!

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim za ofiary na dekoracje i prace przy urządzeniu Ciemnicy i Bożego Grobu, za służbę Straży Grobowej oraz za przygotowanie liturgii w Wielkim Tygodniu. Przypominamy, że na naszej stronie internetowej są relacje z każdego dnia Triduum Paschalnego.

3. Rozpoczynamy tzw. „Biały Tydzień” – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Uroczystości Zmartwychwstania. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. odbędą się w porządku niedzielnym. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość pod pokarmów mięsnych. Przez cały tydzień po Mszy św. wieczornej odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za pobożne odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem możemy przez cały rok zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W środę o godz. 18:00 będzie Nowenna do Matki Bożej Łaskawej połączona z Nowenną do Miłosierdzia Bożego – adoruje Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę świętujemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego, w tym dniu w Kościele rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Do kościoła przyniesiemy skarbonki „Jałmużna Postna”, będziemy je składać do specjalnego koszyka, będzie również zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. O godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża MB Królowej Polski.

6. Przypominamy, że Przykazania Kościelne zobowiązują nas do przystąpienia do spowiedzi świętej przynajmniej raz w roku i do przyjęcia Komunii świętej w Okresie Wielkanocnym. Okres Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 30 maja.

7. W miesiącu marcu na potrzeby naszej parafii 44. ofiarodawców przelewem bankowym lub składając ofiarę w kopercie złożyło 3860, 00 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ofiarność i materialną troskę o naszą parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

8. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Stanisław WOJDYŁO – ul. Opalińskiego 17. Niech dobry Bóg obdarzy go życiem wiecznym: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”.