1. Z Bożą pomocą doczekaliśmy Roku Pańskiego 2023. Z tej okazji życzymy Wam – drodzy Parafianie i Goście – błogosławionego Nowego Roku. Aby każdy dzień Waszego życia był pełnieniem woli Bożej, życzymy Wam zdrowia i szczęścia, zgody i miłości w Waszych rodzinach. Niech Was zawsze wspiera Maryja Boża Rodzicielka.

  • 2. W roku 2022 mieliśmy:
  • 24 chrzty,
  • 56 pogrzebów,
  • 46 dzieci przystąpiło do I Komunii świętej,
  • 102 młodych parafian przyjęło sakrament bierzmowania,
  • 12 par zawarło związek małżeński.

3. Dziś można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odśpiewanie Hymnu do Ducha Świętego, co już uczyniliśmy, dlatego prosimy o prywatne odmówienie w kościele modlitw: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…” i dowolnej modlitwy w intencji Ojca św. aby skorzystać z łaski odpustu zupełnego.

Dziś o 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe ze zmianą tajemnic – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej.

4. W poniedziałek w liturgii będziemy wspominać św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W środę po Mszy świętej wieczornej będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Gromnicznej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy modlić się za śp. Papieża Seniora Benedykta XVI w dniu pogrzebu. Po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa jako modlitwa o powołania – adoruje Róża Matki Bożej Jackowej.

7. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego, jest to jedno z największych i nakazanych uroczystości kościelnych. Msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. będzie poświecenie kredy i kadzidła. Kredą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem naznaczymy drzwi naszych domów, co będzie znakiem przyjęcia objawienia Bożego.

Składka mszalna przeznaczona będzie na misje. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie możliwa na każdej Mszy świętej.

W piątek po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – adoruje Róża Matki Bożej Królowej Polski.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się także Mini Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11:30 w Archikatedrze, pod przewodnictwem abpa Adama Szala podczas której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców miasta i o pokój na świecie. Po Mszy świętej (ok. godz. 12:30) Orszak Trzech Króli przejdzie pod szopkę w Rynku Starego Miasta, gdzie wspólnie zaśpiewamy kolędy. O godz. 16:30 w Archikatedrze będzie koncert zespołu „TARAKA” pt: „Serce za serce” jako podziękowanie dla wszystkich mieszkańców Przemyśla angażującym się w pomoc uchodźcom z Ukrainy.

8. W pierwszą sobotę miesiąca. O godz. 17:45 będzie medytacja maryjna, po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa – adoruje Róża Matki Bożej Niepokalanej. W parafii OO. Franciszkanów będzie kolejny „Męski Różaniec” – szczegóły na plakacie.

9. Najbliższa niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. O godz. 6:30 będą Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 10:00 Msza św. z udziałem dzieci z klas trzecich przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej i ich rodziców oraz spotkanie formacyjne, o godz. 14:00 dodatkowa Msza święta dla Duszpasterstwa Niepełnosprawnych, natomiast o godz. 17:30 nieszpory. Składka mszalna z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

10. W tym tygodniu będzie dalsza część wizyty duszpasterskiej w poniedziałek, wtorek, środę czwartek i sobotę. Plan kolędy znajduje się w gablotce parafialnej, w gazetce „PATRON” i w Internecie.

11. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie sakramentu Chrztu św. zostały włączone dzieci: Adrianna PIECHOTA i Karol WILK – rodzicom i dzieciom życzymy wytrwałości w wierze.

Słowo życia : „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską”