1. Dziś zapraszamy na uroczyste nieszpory na godz. 17:30. W Bazylice Archikatedralnej o godz. 19:00 będzie ciekawy Koncert Muzyki Sakralnej – wstęp wolny. Z okazji „Święta Kazanowa” od rana do godz. 22:00 możemy skorzystać z wielu atrakcji. Na „Zielonkę” całe rodziny zaprasza Zarząd Osiedla nr 6 „Kazanów”. Zachęcamy młodzież – kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców i wszystkich parafian do przychodzenia na codzienną nowennę o godz. 18:00.

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. o. Pio, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie dla Ruchu dla Lepszego Świata.

4. W środę o godz. 17:30 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej, po Mszy św. wieczornej będzie próba dla kandydatów do bierzmowania.

5. W czwartek w godz. 16:00 – 18:00 będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, krewnych i świadków. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 18.00 młodzież odnowi swoje przyrzeczenia i otrzyma krzyż będący znakiem zaproszenia do stałego i głębokiego umacniania więzi z Chrystusem.

6. W piątek w liturgii wspominamy św. Wincentego a Paulo. Po Mszy św. wieczornej będzie ważna zbiórka dla ministrantów przed Mszą św. niedzielną z Księdzem Arcybiskupem.
7. W sobotę w liturgii wspominamy św. Wacława – męczennika. W tym dniu wraz w całym światem włączamy się w akcję: „Koronka na Ulicach Miast Świata”. O godz. 15:00 zapraszamy do wyjścia na podwórka przed nasze bloki mieszkalne, by w małych grupach publicznie odmówić Koronką do Miłosierdzia Bożego. W sobotę na godz. 9:00 rano zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami do przygotowania naszej świątyni i otoczenia kościoła na uroczystość bierzmowania, po Mszy świętej wieczornej będzie próba generalna dla kandydatów i ich świadków.

8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie bierzmowanie, którego młodzieży udzieli abp Adam Szal na Mszy świętej o godz. 12:00. Wszystkie ławki w nawie głównej i kilka ławek w nawach bocznych będą zarezerwowane dla kandydatów, świadków i ich rodziców. Dla wszystkich parafian i gości będą miejsca w nawach bocznych i na chórze. Na tę Mszę świętą zapraszamy także wszystkich zaangażowanych w budowę naszego kościoła, zwłaszcza Komitet Budowy Kościoła i osoby zbierające ofiary po domach. Na zakończenie liturgii Ksiądz Arcybiskup wręczy wszystkim specjalne dyplomy.

9. 30 września na Przemyskim Karmelu o godz. 18:00 będzie czuwanie modlitewne „Deszcz Róż”, Msza św. i adoracja z modlitwą uwielbienia. Będzie także pisanie listów do św. Teresy – szczegóły na plakacie.

10. Zachęcamy do włączenia się w Pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II do Dukli, Miejsca Piastowego, Dębowca, Zakopanego, Olczy i Ludźmierza w dniach 18-20 października. Szczegółowe informacje o pielgrzymce i zapisach w gablotce.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W tygodniku parafialnym „PATRON” możemy przeczytać wywiad z Jakubem Baryłą – 15 latkiem który na marszu Równości LGBT w Płocku stanął w obronie wartości katolickich.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcia sakramentu Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Kornelia NUCKOWSKA i Oskar ŁOBOS – rodzicom i dzieciom życzymy wytrwałości w wierze. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Antoni RZUCIDŁO – ul. 3 Maja 103. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”.

Słowo życia: „Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”.

POBIERANIE