1. Dziś zapraszamy na uroczyste nieszpory na godz. 17:30.

2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W parafii św. Jana Apostoła (PRZEKOPANA) odbędzie się spotkanie Notre – Dame dla małżeństw chcących pogłębić duchowość małżeńską.

3. We wtorek w liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus wkraczamy w różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w październiku będą wspólne dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 17:15. Za odmawianie różańca (5 tajemnic) zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, dlatego po każdorazowym nabożeństwie będzie udzielana Komunia święta by zyskiwać odpusty. Prosimy, aby z Komunii św. korzystali tylko ci, którzy z ważnego powodu nie mogą zostać na Mszę św. wieczorną, starajmy się uzyskać odpust po przeżyciu wspólnej Eucharystii. Dzieci będą otrzymywać karteczki, które będą wklejać do otrzymanych książeczek. We wtorek adoruje roża Matki Bożej Gromnicznej.

4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Podczas nabożeństwa różańcowego będzie nowenna do Matki Bożej Łaskawej – adoruje róża św. Jana Chrzciciela a po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas nabożeństwa różańcowego będzie Litania do Krwi Pana Jezusa, adoruje róża św. Piotra i Pawła. O godz. 16:30 w kaplicy Matki Bożej Łaskawej będzie spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego.

6. W pierwszy piątek w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu i dzień imienin Ojca świętego rano udamy się z posługą duszpasterską do chorych, w godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – adoruje Róża św. Franciszka. Modlitwa zakończy się tradycyjnie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W piątek w parafii pw. Świętej Trójcy godz. 19:15 rozpocznie się miesięczna katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki i zaplanowane są dla młodzieży, która ukończyła szkołę średnią. Również w piątek o godz. 18:00 w domu rekolekcyjnym Dobrego Pasterza przy parafii pw. Świętej Trójcy odbędą się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które zapraszamy.

7. W najbliższą sobotę w liturgiczne wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 17:00 będzie medytacja maryjna a następnie nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza święta. Na nabożeństwie adoruje róża św. Faustyny. Będziemy dziękować za za nasz kościół w 5. rocznicę jego konsekracji. W tym dniu odbędzie się kolejny „Męski Różaniec” – nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. na Karmelu o godz. 6:00. 

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe połączone będzie ze zmianą tajemnic różańcowych – adoruje róża św. Józefa. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

9. W sobotę 12 października 2019 r. odbędzie się V Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty, do Maryi Królowej Rodzin. W programie pielgrzymki, która rozpocznie się o godz. 10:00 jest modlitwa różańcowa, konferencja, koncert, Eucharystia i posiłek. Z tyłu kościoła znajdują się specjalne książeczki – zaproszenia, dla zainteresowanych pielgrzymką.

10. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Studium Życia Rodzinnego, o szczegółach możemy dowiedzieć się w siedzibie duszpasterstwa przy ul. Ks. Piotra Skargi 6.

Słowo życia: „Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne”.

POBIERANIE