1. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 17:30.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest przeżywany w naszej Ojczyźnie jako miesiąc dobrowolnej abstynencji, do której zachęcamy. Z tyłu kościoła wyłożone są deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, które można podpisywać i składać w zakrystii lub wkładać do skarbonki.

W poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła – zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. We wtorek możemy zyskać odpust zupełny z racji wspomnienia Matki Bożej Anielskiej. Każdy, kto przystąpił do Komunii św. i odmówi modlitwy: „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga Ojca” oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca świętego zyska darowanie kar za popełnione grzechy.

4. W środę wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy świętej wieczornej będzie Litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa w intencji powołań – adoruje Róża Matki Bożej Fatimskiej. Nasza modlitwa z pewnością będzie wspierana przez św. Jana Marię Vianey’a – patrona wszystkich kapłanów, w dniu jego liturgicznego wspomnienia.

6. W piątek udamy się z posługa kapłańską do chorych, którym wcześniej obiecaliśmy wizytę wakacyjną.

W pierwszy piątek miesiąca w godz. 16:30-18:00 będzie okazja do spowiedzi a po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – adoruje Róża Matki Bożej Gromnicznej. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W godz. 20:00-21:00 adorację prowadzi Apostolat Maryjny.

7. W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17:45 będzie medytacja maryjna, Msza św. i modlitwa różańcowa – adoruje Matki Bożej Jackowej.

Również w sobotę u OO. Franciszkanów zostanie zorganizowany kolejny „Męski Różaniec” – szczegóły na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 6:30 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP a o godz. 17:15 na nabożeństwo różańcowe i zmianę tajemnic – adoruje Róża Matki Bożej Królowej Polski. Składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

9. Zapraszamy na parafialną pieszą pielgrzymkę na Odpust w Kalwarii Pacławskiej. Wyjście 12 sierpnia o godzinie 6:00. Noclegi u dawnych gospodarzy, pod adresem: Kalwaria 53. Koszt noclegu na strychu na sianie: 40 zł od osoby lub 50 zł od namiotu. Istnieje możliwość podwiezienia bagaży. Celem dobrej organizacji prosimy chętnych o wpisanie się na listę, dostępną w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 10 sierpnia.

10. Informujemy, że w naszej parafii organizowana będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pod hasłem „Oczyść dom i świat z elektrośmieci”. Dochód z przekazanych elektrośmieci przeznaczony będzie na misje. Odbiór zużytego sprzętu będzie 1 września o godz. 14:00 z parkingu kościelnego. Zachęcamy do składania sprzętu już od jutra.

11. Zakupiliśmy profesjonalny bezprzewodowy zestaw nagłośnieniowy do kościoła, który w całości ufundowali czytelnicy gazetki parafialnej „PATRON”. Serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagłośnienia – „Bóg zapłać”.

12. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez przyjęcie Chrztu świętego zostały przyjęte dzieci: Jakub GODZIEŃ i Alicja URYCZ- dzieciom i rodzicom życzymy wytrwałości na drodze wiary. Wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Kinga DUDEK i Gracjan CETNAROWICZ – życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny.

Słowo życia: „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie”