1. Informujemy Parafian, że już drugi rok trwają prace inżynieryjne mające doprowadzić do zakończenia budowy kościoła i plebani, gdyż obiekty te są formalnie nadal w budowie. Finałem prac ma być odbiór techniczny, którego dokona Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Przemyślu. Do tej pory odtwarzamy brakującą dokumentację techniczną, wykonaliśmy analizę konstrukcyjną w tym dość kosztowne badania wytrzymałości fundamentów. Musimy jeszcze wykonać instalację hydroforową, instalację awaryjnego oświetlenia akumulatorowego, wstawić odpowiednie drzwi atestowane do dolnego kościoła, zmodernizować kotłownię. Są to mało widoczne ale niestety konieczne i kosztowne prace. Składka w przyszłą niedzielę będzie szczególnie poświęcona na ten cel, serdecznie prosimy o pomoc. Dziękujemy także osobie zachowującej anonimowość sympatyzującej z naszą parafią za ufundowanie nam dwóch sztandarów procesyjnych: św. Benedykta oraz św. Cyryla i Metodego.

2. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i zmianę tajemnic na godz. 17:15 – adoruje Róża Matki Bożej Królowej Polski.

3. W poniedziałek w liturgiczne wspomnienie św. Dominika, prezbitera tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

4. We wtorek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy – patronki Europy.

5. W środę w liturgii będziemy wspominać św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Niepokalanej.

6. W czwartek w liturgii będziemy wspominać św. Klarę, dziewicę.

7. W piątek o godz. 6:00 będzie błogosławieństwo pielgrzymów kalwaryjskich i rozpoczęcie pielgrzymki, zgłoszenia przyjmujemy jeszcze do środy, prosimy chętnych o wpisanie się na listę dostępną w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Noclegi u dawnych gospodarzy, pod adresem: Kalwaria 53. Koszt noclegu na strychu na sianie wynosi 40 zł od osoby lub 50 zł od namiotu. Istnieje możliwość podwiezienia bagaży. Wyjście na dróżki 13 i 14 sierpnia będzie o godz. 6:30 z placu klasztornego.

8. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa z figurą Matki Bożej wokół kościoła.

9. Przypominamy, że w naszej parafii organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód z przekazanych elektrośmieci przeznaczony będzie na misje. Odbiór zużytego sprzętu będzie 1 września o godz. 14:00 z parkingu kościelnego.

Słowo życia: „Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”