1. Nasza parafia poszukuje osoby, która mogłaby pełnić funkcję kościelnego. Zapraszamy chętnych, najlepiej emerytów dysponujących wolnym czasem, do zgłaszania się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy do podjęcia tej zaszczytnej służby Bogu i parafii.

2. Dziś o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W środę od godz. 17:00 będzie okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wieczorem zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Anny.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 8:00 będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej nr 6 i przedszkola, zapraszamy uczniów z rodzicami i nauczycielami. Po Mszy świętej wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najdroższej Krwi Pana Jezusa w intencji powołań – adoruje Róża św. Benedykta. Szczególnie zapraszamy wszytkach należących do Liturgicznej Służby Ołtarza.

W czwartek o godz. 14:00 z parkingu kościelnego zostaną odebrane tzw. elektrośmieci, z których dochód przeznaczony będzie na misje. Kto by jeszcze chciał złożyć zużyty sprzęt elektroniczny lub elektryczny może to zrobić do godz. 14:00 w czwartek.

6. W pierwszy piątek w godzinach południowych kapłani udadzą się z posługą kapłańską do chorych, ks. Łukasz Heliniak rozpocznie wizytę o godz. 8:00. W godz. 16:30 – 18:00 będzie okazja do spowiedzi. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00 – adoruje Róża św. Faustyny. Adorację zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W godz. 20:00-21:00 adorację prowadzi Domowy Kościół.

7. W sobotę w naszej parafii obędą się uroczystości Dnia Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Na Mszy św. o godz. 11:00 Ks. Abp Adam Szal, pobłogosławi nowych animatorów RAM. O godz. 17:45 będzie medytacja maryjna, Msza święta i modlitwa różańcowa – adoruje Róża św. Franciszka. Również w sobotę zostanie zorganizowany kolejny „Męski Różaniec” – szczegóły na plakacie. Na Kalwarii Pacławskiej będzie kolejna Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi – szczegóły w gablotce.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 6:30 będą Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 17:15 będzie nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża św. Jana Chrzciciela. Składka mszalna przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

9. Przypominamy rodzicom dzieci idących do klas szóstych szkoły podstawowej, że na stoliku z tyłu kościoła znajdują się specjalne deklaracje do zapisania swoich dzieci na katechizację do sakramentu bierzmowania. Prosimy wziąć deklaracje do domu, podpisać i złożyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 4 września.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odeszły do Pana śp. Mieczysława ROZENBAJGIER – ul. Tetmajera 17 i Janina SIEWARGA – MUSIK – ul. Opalińskiego 17. Niech dobry Bóg przyjmie je do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony”