W sobotę, 3 września 2022 r., w parafii pw. św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu odbył się 38. Dzień Wspólnoty Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej. Centralnym punktem wydarzenia była Eucharystia pod przewodnictwem abp. Adama Szala z obrzędem błogosławieństwa 67 nowych animatorów, którzy przez cały rok formowali się podczas Studium Animatora RAM.

W homilii do młodych metropolita przemyski mówił m.in., że współczesny świat odczuwa „głód Pana Boga”. – Nawet wtedy gdy ktoś tego nie przyjmuje, gdy odrzuca Pana Boga to i tak jakby instynktownie Go szuka. Chociaż nieraz zły duch zagłusza to poszukiwanie. Zagłusza także pragnienie tego niezwykłego chleba, który daje nam Chrystus – zauważył hierarcha i uwrażliwiał młodzież, żeby jako uczniowie Chrystusa ciągle pielęgnowali w sobie pragnienie szukania i poznania Pana Boga.

Pomagać w tym zawsze może zrzeszanie się w organizacjach, ruchach i stowarzyszeniach katolickich. – Chodzi o to, aby tę wiarę mieć w sobie i aby przekazać ją innym. To jest nasze zadanie!– zachęca młodych arcybiskup Szal. – Na mocy chrztu świętego otrzymujemy ten przywilej i to zadanie, by wiarę w sobie mieć, rozwijać ją ale także mieć ją nie tylko dla siebie samego ale przekazać ją innym – dodał.

Podczas 38. Dnia Wspólnoty RAM Radio FARA towarzyszyło młodym z mikrofonem. Dlatego we wtorek, 6 września 2022 r., w programie „W rytmie wydarzeń” była okazja, aby usłyszeć rozmowy z kandydatami na animatorów, moderatorką oraz księdzem moderatorem.


Fot. Łukasz Sztolf / Radio FARA