1. Zarząd Osiedla nr 6 Kazanów serdecznie zaprasza na 14. Święto Kazanowa, które odbędzie się dziś na boisku „Zielonka” – rozpoczęcie o godzinie 15:00. W programie przewidziano mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych (darmowe dmuchańce, zabawy z animatorem, malowanie twarzy, przejażdżki kucykiem, występy artystyczne, badania lekarskie) – szczegóły na plakacie.

Dziś w kościele o godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic – adoruje Róża św. Jana Chrzciciela).

2. W tym tygodniu rozpocznie się przyparafialna katechizacja młodzieży przygotowująca ją do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek na godz. 16:30 zapraszamy klasy szóste, we wtorek na godz. 16:30 klasy siódme a we środę na godz. 16:30 klasy ósme, w czwartek na godz. 16:30 klasy pierwsze szkoły średniej. Spotkania odbędą się w kościele.

3. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża św. Jana Pawła II. Po modlitwie będzie spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

5. W czwartek przypada Święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej – Matki Bożej Siewnej. Będziemy dziękować Panu Bogu za zbiory i modlić się o błogosławieństwo Boże w pracy rolników.

6. W piątek w domu rekolekcyjnym „Dobrego Pasterza” przy parafii pw. Świętej Trójcy odbędą się rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, na które zapraszamy.

7. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy młodzież należącą do Ruchu Apostolstwa Młodzieży oraz chętnych, którzy chcieliby się włączyć w szeregi RAM.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 6:30 będą Godzinki ku czci Matki Bożej, o godz. 17:30 uroczyste nieszpory. O godz. 10:00 będzie Msza święta i pierwsza katecheza dla dzieci z parafii przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz ich rodziców. Comiesięczne katechezy dla dzieci z klas III odbywać się będą zawsze we wszystkie drugie niedziele do maja. Będzie to Msza święta o godz. 10:00, po niej katecheza w dolnym kościele. Przypominamy, że przynależność do parafii to nie meldunek, tylko zamieszkanie. Zachęcamy także wszystkie dzieci do przychodzenia do kościoła na Mszę św. o godz. 10:00, na tej Mszy świętej będzie indywidualne błogosławieństwo dzieci. Za tydzień dzieciom rozdamy specjalne książeczki do wklejania obrazków.

W przyszłą niedzielę składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Przypominamy, że zbieramy fundusze na drogie odbiory techniczne kościoła i plebani. W minionym tygodniu zapłaciliśmy 5 tysięcy złotych za ekspertyzę potwierdzającą wytrzymałość fundamentów kościoła.

9. Informujemy parafian, że od 1 września posługę kościelnego w naszej parafii pełni p. Kamil Stachura, któremu życzymy satysfakcji z pełnionej służby Bogu i parafii.

10. 12 września o godz. 19:00 w Archikatedrze Przemyskiej odbędzie się ciekawy koncert „Pomagamy Ukrainie” – wstęp wolny, szczegóły na plakacie.

11. W minionym tygodniu wspólną drogę życia przez zawarcie sakramentu małżeństwa rozpoczęli: Kinga ZACHARKO i Adrian ZAJĄC, życzymy im udanego małżeństwa i opieki Świętej Rodziny. Z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana śp. Jan SZPYTMAN – ul. Hoża 12. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały. „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „Nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”