1. Przeżywamy dziś czwartą i ostatnią niedzielę Adwentu, o godz. 17:30 zapraszamy na uroczyste nieszpory adwentowe.

2. W poniedziałek tradycyjnie zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

3. W środę 21. grudnia będzie nasza spowiedź świąteczna. Spowiadać będziemy w godz. 10:00 – 12:00 oraz 16:00 – 18:00. Zachęcamy wszystkich wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty i nie odkładanie go na ostatnią chwilę.

W środę na godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej – adoruje Róża Matki Bożej Bolesnej. Po nabożeństwie będzie dekorowanie choinek oraz budowa szopki, bardzo prosimy młodzież RAM-u i Domowy Kościół o pomoc.

4. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty. Prosimy dzieci aby na czwartek przynosiły do kościoła swoje plansze adwentowe.

5. W sobotę o godz. 7:00 będzie Msza św. i ostatnia nowenna do Dzieciątka Jezus, nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

W sobotę będziemy modlić się za ks. abp. Adama Szala z racji imienin i rocznicy święceń biskupich. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie Ewangelii o Narodzeniu Chrystusa, łamanie się opłatkiem oraz śpiew kolęd. Do stołu wigilijnego nie podajemy napojów alkoholowych.

W zakrystii można nabyć opłatki a z tyłu kościoła świece Caritas i sianko na stół wigilijny.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą św. zwaną Pasterką o północy. Z racji Pasterki nie będzie Mszy świętej o godz. 7:00, pozostałe Msze święte odprawione będą wg porządku niedzielnego.

W Boże Narodzenie, które jest Świętem Życia zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, deklaracje znajdują się z tyłu kościoła.

7. W przyszły poniedziałek będziemy obchodzić święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte będą odprawione w porządku niedzielnym.

8. 28. grudnia rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską. W gablotce przed kościołem, w gazetce „PATRON” i w Internecie znajduje się plan kolędy.

9. W ostatnią niedzielę złożyliśmy na tacę 5090,00 zł. na potrzeby naszej parafii. W miesiącu listopadzie 39. parafian przez ofiarę na tacę lub wpłatę na konto złożyło 3760, 00 zł. na potrzeby naszego kościoła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za materialną troskę o parafię i kościół – „Bóg zapłać”.

10. W minionym tygodniu z naszej parafialnej wspólnoty odszedł do Pana: śp. Jan PROKOP – ul. Paderewskiego 14. Niech dobry Bóg przyjmie go do swojej chwały: „Wieczne odpoczywanie…”

Słowo życia: „Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami”